A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Głowno

2017/07/18 09:04

Prace związane z termomodernizacją budynku mogą przybierać różne formy, a bardzo często aby uzyskać pożądany efekt konieczne jest zastosowanie ich wszystkich:

  • docieplanie budynku – dodanie dodatkowej warstwy izolacyjnej,

  • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,

  • zmiana źródła ciepła i modernizacja systemu grzewczego.


Duża część kosztów związanych z powyższymi pracami może być pokryta z dofinansowania na cele termomodernizacyjne przyznawanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podlegają mu koszty kwalifikowane, które obejmują między innymi zakup nowych okien i drzwi czy zakup ekologicznego urządzenia grzewczego (np. pompy ciepła) i jego instalację. Dokładny zakres kosztów kwalifikowanych ujęty jest w regulaminie przyznawania dofinansowania.


Jak wspomnieliśmy wcześniej, jednym z urządzeń, których zakup podlega dofinansowaniu, jest pompa ciepła. Dzięki niej można w sposób ekologiczny i oszczędny ogrzewać dom oraz ciepłą wodę użytkową. Ważne jest jednak, aby rodzaj pompy oraz jej moc właściwie dobrać do specyfiki budynku – to znaczy do jego zapotrzebowania energetycznego oraz terenu, na którym jest postawiony. W niektórych przypadkach najtrafniejszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie wodnej pompy ciepła, przy której konieczne jest wykonanie odwiertów (koszt tego przedsięwzięcia także może być częściowo pokryty z dofinansowania). W innych przypadkach, gdy nie pozwalają na to warunki terenu wokół domu, jedyną pompą ciepła, która może w nim funkcjonować, jest pompa powietrzna. W doborze rodzaju oraz mocy urządzenia chętnie doradzimy wszystkim klientom, którzy się do nas zgłoszą.


Głowno – zdobądź dofinansowanie do pompy ciepła


Mieszkańcy Głowna mogą uzyskać dofinansowanie z łódzkiego oddziału Funduszu. Wszystkie szczegóły dotyczące procedur można zdobyć przeszukując informacje na stronie internetowej Funduszu, kontaktując się z nim bezpośrednio bądź kontaktując się z nami. Jesteśmy producentem pomp ciepła, który działa nie tylko w Głownie, ale i na terenie całej Polski. Nasze doświadczenie związane z przeprowadzaniem inwestycji termomodernizacyjnych w zakresie zmiany źródła ciepła sprawia, że nasze doradztwo w tej kwestii może się okazać bardzo cenne.


Zachęcamy do kontaktu wszystkich mieszkańców Głowna. Odpowiemy na nurtujące naszych klientów pytania, pomożemy w doborze i montażu pompy ciepła oraz w uzyskaniu dofinansowania na ten cel. Zapraszamy!