A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Grodzisk Mazowiecki

2018/02/21 16:25

Komfort cieplny w domu do podstawa dobrego samopoczucia i właściwego funkcjonowania całej rodziny. Dobre ogrzewanie jest nam tak samo potrzebne jak prąd i bieżąca woda. W polskim klimacie zimy bywają bardzo srogie – temperatura spada często do kilkunastu, a nawet dwudziestu kilku stopni poniżej zera. Budynki potrzebują wtedy znacznie więcej energii cieplnej, aby warunki w ich wnętrzu były komfortowe. Tam, gdzie do ogrzewania domu używa się materiałów opałowych, oznacza to większe ich zużycie, a co za tym idzie – wyższe koszty ogrzewania. Co więcej, do środowiska emitowana jest wtedy większa ilość szkodliwych substancji, które przy mroźnej pogodzie wpływają na powstawanie smogu i znacznie obniżają jakość powietrza, którym oddychamy.


Nie bez powodu instytucje państwowe i międzynarodowe zachęcają właścicieli budynków opalanych drewnem, węglem i innymi materiałami do tego, aby wymienić stare systemy grzewcze na nowe. Zastąpienie pieca czy kotła ekologicznym źródłem ciepła wpływa nie tylko na lepszy stan środowiska, ale także pozwala na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem.


Wiele osób jednak nie stać na realizację tak dużej inwestycji. Zakup ekologicznego urządzenia grzewczego, np. pompy ciepła, to wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty wymiany instalacji grzewczej w domu, koszty remontu i inne wydatki, które nierozerwalnie wiążą się z podobnymi inicjatywami.


Dlatego też powstają różne programy dofinansowań. Ich celem jest ułatwienie dokonania inwestycji wszystkim tym, którzy zwlekają z nią ze względów finansowych. O dofinansowanie do zakupu pompy ciepła można się starać w całej Polsce, w tym również w Grodzisku Mazowieckim. Jak można to zrobić?


Grodzisk Mazowiecki – dofinansowanie do pomp ciepła w Twoim mieście


Najbardziej rzetelne informacje na temat dofinansowań można uzyskać w instytucjach, które ich udzielają. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Fundusz Termomodernizacji i Remontów to pierwsze miejsca, w które swoje kroki powinien skierować inwestor. Istotne jest także, aby zorientować się, które placówki bankowe w Grodzisku Mazowieckim współpracują z funduszami i oferują dofinansowane kredyty. Z tymi informacjami można rozpocząć kompletowanie niezbędnej dokumentacji oraz poszukiwanie pompy ciepła do zakupu.


My także chętnie udzielimy dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu z apic, producentem pomp ciepła!