A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Kobyłka

2018/07/25 11:14

Inwestycje termomodernizacyjne nie należą do najtańszych, jednak niemal zawsze okazują się opłacalne. Jednorazowe wyłożenie pewnej kwoty na zakup nowego urządzenia grzewczego i instalację nowego systemu może być dużym obciążeniem dla kieszeni, jednak oszczędności płynące później każdego roku z tej inwestycji pozwalają dostrzec jej sens. Warto jeszcze wspomnieć o korzyściach ekologicznych. Systemy grzewcze oparte na odnawialnych źródłach energii nie szkodzą środowisku, a te kwestie warto brać pod uwagę z myślą o własnym zdrowiu, a także o przyszłych pokoleniach.


Jest sposób na to, aby obniżyć koszty inwestycji. Są to dofinansowania, które można uzyskać między innymi na pompy ciepła. Są dostępne w całej Polsce, a więc również mieszkańcy Kobyłki i okolic mogą z nich skorzystać.


Pompy ciepła – dokonaj inwestycji, zdobądź dofinansowanie, ciesz się komfortem cieplnym


Dofinansowania termomodernizacyjne przysługują na różne rodzaje inwestycji, np. na docieplanie budynków czy właśnie zakup i instalację ekologicznego urządzenia grzewczego. Pompa ciepła z pewnością spełnia warunki określone w przepisach, ponieważ jest to urządzenie korzystające z energii odnawialnej, pochodzącej – w zależności od wybranego modelu – z gruntu, powietrza lub wody. Zastosowanie takiego urządzenia w domu ma więc wiele atutów – począwszy od korzyści finansowych, poprzez pozytywny wpływ na środowisko naturalne, aż po satysfakcję z cichego i wydajnego funkcjonowania urządzenia grzewczego w budynku.


Aby uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła, należy przede wszystkim otrzymać pozytywną decyzję kredytową z banku, który ma podpisaną umowę z funduszem, z którego pochodzą dotacje. Z dofinansowania jest spłacana część zaciągniętego na ten cel kredytu. Obowiązkiem beneficjenta jest przekazanie całej dokumentacji związanej z inwestycją i jej kosztami.


Wszystkie szczegóły można uzyskać, przeglądając treści w internecie lub kontaktując się z nami – jako producent pomp ciepła możemy być źródłem cennej wiedzy na ten temat, a także trafnie doradzić w kwestii wyboru konkretnego modelu pompy ciepła oraz pozostałych aspektów związanych z tą inwestycją. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i liczymy na możliwość podjęcia udanej współpracy z właścicielami budynków w Kobyłce i okolicach.