A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Konstantynów Łódzki

2017/07/04 10:59

Inwestycja w pompę ciepła wiąże się nie tylko z zakupem samego urządzenia i jego instalacją. Koszty generują też usługi projektowe, wykonanie odwiertów, zakup i instalacja całego nowego systemu grzewczego w budynku, transport poszczególnych sprzętów i materiałów budowlanych, konieczność dokonania remontu w domu podczas wymiany systemu ogrzewania... Po podsumowaniu wszystkich tych wydatków może się okazać, że cała inwestycja była naprawdę bardzo droga. Oczywiście nie ma co kwestionować jej opłacalności, ponieważ już po kilku sezonach grzewczych oszczędności płynące z użytkowania tak ekonomicznego systemu grzewczego zaczynają wyrównywać poniesione koszty. Mimo to jeśli pojawia się możliwość obniżenia którychkolwiek wydatków, warto z niej skorzystać. A taką właśnie możliwość dają dofinansowania, które można uzyskać na pompy ciepła między innymi w Konstantynowie Łódzkim.


Pompy ciepła – jak uzyskać dofinansowanie?


Dofinansowanie do pomp ciepła należy się wszystkim właścicielom lub użytkownikom wieczystym budynków, w których planowana jest termomodernizacja. Jedyne co trzeba zrobić, to złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Należy to zrobić za pośrednictwem banku udzielającego kredytu na ten cel i mającego umowę z Funduszem, na podstawie której dokonywana jest z jego środków częściowa spłata kapitału.


To opcja wygodna dla beneficjentów, ponieważ minimalizuje formalności i procedury, w które muszą się angażować. Ważne jest jednak, aby każda osoba starająca się o dofinansowanie, skompletowała wszystkie niezbędne dokumenty. Konieczne będzie udokumentowanie nie tylko kosztów samej inwestycji (na podstawie których wyliczane są koszty kwalifikowane, a co za tym idzie - wysokość dotacji), ale także efektywność całego przedsięwzięcia (osiągnięty rezultat ekologiczny).


Konstantynów Łódzki – zdobądź dofinansowanie do swojej inwestycji


Mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego zachęcamy do skorzystania z opcji dofinansowania inwestycji termomodernizacyjnej. Zakup i instalacja pompy ciepła mogą się dzięki niemu okazać znacznie mniej kosztowne i jeszcze bardziej opłacalne. Więcej szczegółów można uzyskać, kontaktując się z nami bezpośrednio, bądź też wchodząc na stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zapraszamy i życzymy powodzenia!