A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Kutno

2017/05/24 09:07

Koszt budowy, przebudowy lub remontu domu jest bardzo duży. W czasie trwania tego procesu pojawia się bardzo wiele wydatków, których nie brało się pod uwagę, tworząc kosztorys. Ostatecznie kwota przeznaczona na przedsięwzięcie niemal zawsze jest wyższa niż się zakładało. Dlatego też tak ważne jest, aby korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości obniżenia kosztów takich inwestycji. Dzięki temu można zamknąć się w budżecie lub zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel (np. bardziej wyszukane wykończenie czy dekoracje).


Jedną z form oszczędzania podczas prac budowlanych jest uzyskiwanie dofinansowań na przedsięwzięcia wspierane ze środków publicznych – np. na systemy grzewcze, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Przykładem takiego systemu jest ogrzewanie oparte na pracy pompy ciepła. Zastosowanie tego właśnie rozwiązania jest pod względem finansowym podwójnie opłacalne.

  • Po pierwsze, można inwestycji dokonać taniej, dzięki uzyskaniu dofinansowania.

  • Po drugie, ogrzewanie budynku z użyciem tego systemu jest źródłem dużych oszczędności, a inwestycja szybko się zwraca.


Kutno – dofinansowanie na instalację pompy ciepła


Trudno znaleźć na rynku rozwiązanie grzewcze, które przebiłyby pod kątem oszczędności pompy ciepła. Dofinansowanie na ich instalację można uzyskać także w Kutnie. Dotacja polega na częściowym spłaceniu kredytu bankowego zaciągniętego na ten cel ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej od banku, który współpracuje z Funduszem na podstawie zawartej umowy, można uzyskać kredyt, którego nie trzeba będzie spłacić w całości z własnej kieszeni. To ogromne udogodnienie dla wszystkich tych, którzy szukają oszczędności podczas planowania prac budowlanych czy termomodernizacyjnych.


Więcej informacji można oczywiście uzyskać w bezpośrednio w Funduszu (Kutno podlega pod oddział łódzki), na stronach internetowych, a także u niektórych producentów pomp ciepła, którzy oferują swoim klientom pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Należy do nich także apic. Kupując jedno z naszych urządzeń, można liczyć na fachowe doradztwo w zakresie użytkowania, instalacji, a także wspomnianego dofinansowania.


Wszystkich zainteresowanych tą inwestycją serdecznie zapraszamy do kontaktu! Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w realizacji całego przedsięwzięcia.