A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Łask

2017/06/28 10:37

Nie wszyscy inwestorzy zdają sobie sprawę z tego, jakie mają możliwości, gdy decydują się na termomodernizację budynku. Warto jednak być świadomym tego, jakie ulgi i dotacje przysługują na konkretne cele – zakupy, projekty, parce instalacyjne. Skorzystanie z nich może być źródłem oszczędności rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlaczego więc nie skorzystać z takiej opcji?


Łask – dofinansowanie do pomp ciepła, o które warto się postarać


Jedną z inwestycji, jakie podlegają pod dofinansowanie, są pompy ciepła. Ich zakup można włączyć do kosztów kwalifikowanych działań termomodernizacyjnych. Samo uzyskanie dofinansowania jest stosunkowo prostą procedurą, a podmioty zaangażowane w ten proces to:

  • beneficjent – czyli osoba starająca się, a potem uzyskująca dofinansowanie,

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w przypadku mieszkańców Łasku odpowiednim oddziałem będzie Fundusz w Łodzi,

  • bank udzielający kredytu na cel termomodernizacyjny; bank musi mieć z Funduszem podpisaną umowę o współpracy.


Środki z dofinansowania trafiają do banku w ramach spłaty części zobowiązania kredytowego. Warunkiem jest jednak to, aby najpierw dopełnić wszystkich formalności, otrzymać pozytywną decyzję kredytową oraz pozytywną decyzję z Funduszu. Dofinansowywany projekt nie może być zakończony, dlatego warto zainteresować się tematem już na etapie planowania termomodernizacji.


Pompy ciepła – oszczędność liczona dwa razy


Wykorzystywanie ekologicznych rozwiązań grzewczych jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla kieszeni właściciela budynku. Odnawialne źródła energii są tańsze i pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu. Różnice widoczne są już po pierwszym sezonie grzewczym. Dlatego zakup pompy ciepła powinno się traktować jako inwestycję, a nie wydatek. Jeśli zaś chodzi o dofinansowanie, jest to dodatkowa ulga dla kieszeni. W ten sposób inwestor oszczędza dwa razy. Czy można znaleźć bardziej opłacalne rozwiązanie?


Apic – skorzystaj z naszej oferty pomp ciepła


Serdecznie zapraszamy do podjęcia współpracy z naszą firmą w zakresie techniki grzewczej. Pomożemy w uzyskaniu dofinansowania do pompy ciepła, dobierzemy najlepsze dla danego budynku urządzenie grzewcze i przedstawimy ofertę usług instalacyjnych. Z naszą pomocą termomodernizacja budynku w Łasku przebiegnie sprawnie i efektywnie!