A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Legionowo

2017/09/12 08:44

W wielu domach na Mazowszu wciąż używa się starych pieców i kotłów. Ogrzewanie budynków z ich użyciem nie tylko jest szkodliwe dla środowiska, ale również bardzo kosztowne i wiąże się z koniecznością corocznego zaopatrywania się w materiały opałowe. Termomodernizacja budynków i wymiana źródła ciepła jest jednak bardzo drogą inwestycją, dlatego wiele osób odkłada ją z roku na rok. Obecnie istnieją różne formy dofinansowań, których celem jest wsparcie tej inwestycji i zachęcenie mieszkańców do wykonania prac termomodernizacyjnych w budynku.


W ramach dofinansowania można uzyskać środki między innymi na:

  • zakup i instalację ekologicznego urządzenia grzewczego – np. pompy ciepła,

  • dostosowanie całego systemu grzewczego w budynku do zainstalowanego urządzenia,

  • docieplenie budynku (zwiększenie izolacyjności termicznej ścian, dachów).


Jako producent pomp ciepła, możemy pomóc naszym klientom w uzyskaniu dofinansowania na zakup i instalację takiego urządzenia w domu. Służymy informacjami i poradami.


Dofinansowanie do pompy ciepła – jak uzyskać je w Legionowie?


W ramach dofinansowania częściowo spłacany jest kredyt uzyskany na cele termomodernizacyjne. Dlatego też procedura związana ze staraniem się o dotację obejmuje nie tylko samego beneficjenta oraz podmiot dofinansowujący (w przypadku Legionowa – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie), ale także i bank, który udziela kredytu. Osoba, która chce uzyskać pieniądze, musi najpierw uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Bank, w którym można starać się o taki dofinansowany kredyt, musi mieć podpisaną umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Listę takich banków dla każdego miasta można znaleźć na stronie Funduszu.


Ważną kwestią jest dokładne wyliczenie kosztów kwalifikowanych inwestycji. Żeby móc to zrobić, konieczny jest wybór konkretnego urządzenia grzewczego (jego zakup zalicza się do kosztów kwalifikowanych, podobnie jak koszty instalacji). Istnieje jednak kilka rodzajów pomp ciepła, a wśród nich urządzenia o różnej mocy grzewczej - a ich ceny są różne. Dlatego warto jak najwcześniej zorientować się, jaki konkretnie model pompy ciepła należy zainstalować w budynku, aby skutecznie go ogrzewać. W doborze pompy ciepła, wyliczeniu kosztów inwestycji oraz uzyskaniu dofinansowania chętnie pomożemy wszystkim naszym klientom z Legionowa – zapraszamy do kontaktu!