A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Mińsk Mazowiecki

2017/11/23 13:41

Utrzymanie ciepła w polskich domach jesienią i zimą wiąże się nie tylko z kosztami, ale często także z niemałym wysiłkiem. Domy ogrzewane za pomocą kotłów czy pieców muszą być zaopatrywane każdego roku w materiały opałowe, które mocno obciążają domowy budżet. Kosztowne jest także ogrzewanie budynków za pomocą gazu lub energii elektrycznej. Czy jest jakiś sposób na obniżenie tych kosztów? Odpowiedź brzmi: tak, a są nim pompy ciepła.


Ekologiczne pompy ciepła – oszczędzaj podwójnie


Pompy ciepła to urządzenia, których działanie opiera się na wykorzystaniu naturalnych źródeł energii. Energia pozyskiwana z wód gruntowych, gruntu lub powietrza nic nie kosztuje. Oczywiście trzeba na początek wyłożyć pewną kwotę na zakup i zainstalowanie tego urządzenia i jest to inwestycja dość duża. Warto jednak przeliczyć sobie, po jakim czasie się zwróci, jeśli odtąd ogrzewanie budynku będzie się wiązało z minimalnymi wydatkami, a nie tak jak do tej pory – nawet z kilkutysięcznymi rachunkami każdego roku.


Warto też wiedzieć o tym, że takie ekologiczne urządzenia mogą być dofinansowywane z różnych źródeł. Nie trzeba więc w całości płacić za nie z własnej kieszeni. W ten sposób oszczędza się po raz drugi, a cała inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna.


Mińsk Mazowiecki: uzyskaj dofinansowanie do pompy ciepła


Szczegóły dotyczące dotacji na ten cel można uzyskać w instytucjach, które zajmują się ich przyznawaniem. Możliwe źródła dofinansowania to:

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,

  • Fundusz Termomodernizacji i Remontów.


Cennych informacji możemy udzielić także my – firma apic – producent pomp ciepła dostępnych w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci:

  • w doborze urządzenia grzewczego,

  • w znalezieniu profesjonalnych instalatorów, którzy zajmą się montażem (posiadamy wielu partnerów na terenie całej Polski),

  • w staraniach o uzyskanie dotacji.


W ramach naszych usług znajduje się też darmowy serwis urządzeń oraz fachowe doradztwo w zakresie ich funkcjonowania.


Zakup pompy ciepła to inwestycja na wiele lat, która przynosi ogromne korzyści. Zarówno finansowe, ponieważ pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania budynków, jak i ekologiczne, ponieważ urządzenia te nie emitują do środowiska żadnych szkodliwych substancji. Kup w Mińsku Mazowieckim jedną z pomp ciepła apic! Zapraszamy do kontaktu i liczymy na udaną współpracę.