A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Nowy Dwór Mazowiecki

2018/04/03 18:21

Chcesz kupić i zainstalować pompę ciepła taniej? Skorzystaj z opcji dofinansowania, a uda Ci się oszczędzić – zarówno na zakupie nowego sprzętu, jak i na późniejszym ogrzewaniu budynku.


Dofinansowania na instalację ekologicznych źródeł ciepła


W większości starszych domów w Polsce wciąż mamy do czynienia z piecami lub kotłami opalanymi drogimi materiałami takimi jak drewno, węgiel czy olej. Ogrzewanie gazem czy także generuje wysokie koszty. Ponadto wszystkie stare systemy się nie tylko mało wydajne, ale także nieekologiczne. Spalanie materiałów opałowych powoduje emisję szkodliwych substancji do środowiska, co skutkuje zanieczyszczeniami, które szkodzą nam wszystkim.


Dlatego też istnieje wiele inicjatyw mających na celu zachęcenie właścicieli domów:

  • do wymiany starych systemów grzewczych i źródeł ciepła na ekologiczne,

  • do instalacji ekologicznych urządzeń w nowo budowanych budynkach.


Na ten cel można uzyskać dofinansowanie z publicznych funduszy. Warto zainteresować się tematem, gdyż jest to w interesie nie tylko samych właścicieli budynków, ale i nas wszystkich, którzy oddychamy powietrzem wokół nas.


Dofinansowanie do pompy ciepła – Nowy Dwór Mazowiecki


Jednym z ekologicznych urządzeń grzewczych, którego zakup objęty jest dotacją, jest pompa ciepła. To ciche, wydajne i sprawnie funkcjonujące urządzenie jest w stanie skutecznie ogrzać cały budynek oraz wodę użytkową na potrzeby mieszkańców. Jego zakup to wydatek rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy złotych. Część tej kwoty może jednak pokryć dofinansowanie, o które starać się można za pomocą banku kredytującego przedsięwzięcie termomodernizacyjne lub budowlane.


Zachęcamy mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego oraz okolic do dokładniejszego zapoznania się z procedurami dotyczącymi dofinansowań. Jest to rozwiązanie bardzo opłacalne, z którego bez wątpienia warto skorzystać, niezależnie od tego, czy inwestuje się w nowy budynek, czy poddaje renowacji starszy obiekt.


Zapraszamy także do kontaktu i konsultacji z nami w zakresie wyboru pompy ciepła i doboru jej modelu do konkretnego budynku. Chętnie podpowiemy, jaki rodzaj pompy ciepła sprawdzi się najlepiej i będzie najbardziej opłacalnym, a jednocześnie najbardziej praktycznym wyborem. Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego oraz innych pobliskich miejscowości.