A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Opoczno

2017/06/20 08:10

Jeśli szukasz sposobu na to, by zmniejszyć koszty termomodernizacji budynku, rozważ instalację pompy ciepła. Urządzenie to ma bardzo wiele zalet zarówno z punktu widzenia technicznego, jak i finansowego.

  1. Działa wydajnie i skutecznie zapewnia budynkowi odpowiednią ilość energii cieplnej.

  2. Jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie – pracuje właściwie bez żadnej obsługi ze strony użytkowników, a awarie należą do niezwykłej rzadkości.

  3. Jest rozwiązaniem ekologicznym – pozwala na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i wykorzystuje odnawialne źródła energii.

  4. Pozwala osiągnąć dużą oszczędność względem systemów grzewczych opartych na innych źródłach energii.

  5. Inwestycja w pompę ciepła może być tańsza dla inwestora ze względu na możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel. Dotyczy to właścicieli (i użytkowników wieczystych) budynków na terenie całej Polski, a zatem także w Opocznie. W zależności od lokalizacji, należy się w tym celu zwrócić do lokalnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w przypadku Opoczna będzie to Fundusz w Łodzi).


Chcesz zainwestować w pompy ciepła? Dofinansowanie na wyciągnięcie ręki!


W przypadku wszelkich inwestycji termomodernizacyjnych warto zorientować się w tym, jakie są formy pozyskiwania środków na te cele. Właściciele i użytkownicy wieczyści budynków, w których przeprowadzana jest termomodernizacja, mogą otrzymać zwrot części kosztów poniesionych na wymianę drzwi i okien czy też instalację nowego systemu grzewczego, np. opartego na pompie ciepła.


Co warte uwagi, proces uzyskiwania takiego dofinansowania nie jest wcale bardzo skomplikowany. Tak naprawdę najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się, który lokalny bank współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i to do niego zgłosić się z wnioskiem o przyznanie kredytu inwestycyjnego. Po pozytywnej decyzji kredytowej bank zwraca się w imieniu klienta o spłacenie części tego kredytu właśnie do Funduszu, który na podstawie przedstawionych danych dotyczących inwestycji podejmuje decyzję o przyznaniu dofinansowania.


Dofinansowanie może objąć zarówno trwające inwestycje, jak i te, które są dopiero planowane. Wszystkie szczegóły można uzyskać bezpośrednio w Funduszu oraz na jego stronie internetowej. Jeśli jesteś właścicielem budynku w Opocznie, zapoznaj się ze swoimi możliwościami w tym zakresie i wykorzystaj je!