A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Ostrołęka

2017/09/19 15:05

Wiele osób przekonało się już, jak dużą oszczędnością są pompy ciepła – urządzenia grzewcze, które wykorzystują odnawialne źródła energii zamiast materiałów opałowych. Pozwalają one taniej ogrzać mieszkanie, co zauważalne jest już po pierwszym sezonie. Takie urządzenia są opłacalne już na etapie realizacji inwestycji, ponieważ na ich zakup i instalację można uzyskać dofinansowanie. Więcej na ten temat piszemy poniżej.


Ostrołęka: dwie formy dofinansowania na pompy ciepła


Osoby, które szukają oszczędności przy inwestycji termomodernizacyjnej, powinny sprawdzić, jakie ulgi przysługują im w przypadku zakupu pompy ciepła. Dofinansowanie na ten cel można uzyskać między innymi w Ostrołęce, a są na to dwa sposoby:


  • Pierwszym jest złożenie wniosku o tzw. "premię termomodernizacyjną" do Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Wysokość premii może sięgnąć nawet 20% kredytu na cele termomodernizacyjne, lecz nie może przekroczyć 16% kosztów całego przedsięwzięcia.

  • Drugie źródło finansowania to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Można się w nim starać o częściową spłatę kredytu do 40% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.


Obie te możliwości pozwalają na znacznie obniżenie kosztów zakupu i instalacji nowoczesnych systemów grzewczych. Warto skorzystać z którejś z nich, jeśli inwestycja nie jest jeszcze ukończona.


Jeśli obawiasz się, że formalności związane z uzyskiwaniem takich dotacji mogą Cię przerosnąć, możemy Ci zaoferować naszą pomoc w ich dopełnianiu. Jako producent pomp ciepła, dostarczymy Ci wybrane urządzenie grzewcze (w razie wątpliwości co do tego, jaki produkt sprawdzi się najlepiej, doradzimy jego wybór), a także zajmiemy się jego instalacją oraz kwestiami formalnymi związanymi z ubieganiem się o dofinansowanie. Taka kompleksowa obsługa inwestycji to duże udogodnienie, które pozwala właścicielom budynków oszczędzić czas i nerwy. My natomiast, jako znawcy branży, doskonale poradzimy sobie ze wszystkimi tymi zadaniami.


Zapraszamy do kontaktu klientów z Ostrołęki i okolic. Nasi dystrybutorzy i instalatorzy działają na terenie całej Polski, a wybrane urządzenie dostarczymy do Twojego miejsca zamieszkania – nie musisz martwić się o transport ani montaż. Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług? Zadzwoń do nas, a na wszystkie odpowiemy. Zapraszamy!