A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Otwock

2017/10/09 15:41

Odpowiednia temperatura panująca w domu jesienią i zimą to kwestia nie tylko związana z komfortem domowników, ale także – a może przede wszystkim – z ich zdrowiem. Jest to okres, kiedy jesteśmy wyjątkowo narażeni na przeziębienia i infekcje, a brak właściwych warunków w domu może zwiększać ryzyko zachorowania. "Odpowiednia temperatura" oznacza, że w domu nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Ciało musi odczuwać komfort cieplny, ale nie może się przegrzewać.


Nowoczesne urządzenia grzewcze dają bardzo wiele możliwości dostosowywania temperatury do potrzeb domowników. Można modyfikować ustawienia i konfigurować parametry działania zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. W przypadku pomp ciepła możliwe jest np. ustawianie konkretnych temperatur o określonych porach dnia. Dla oszczędności oraz własnej wygody można np.:

  • wyłączyć ogrzewanie na czas nieobecności mieszkańców,

  • zmniejszyć temperaturę w godzinach nocnych,

  • zwiększyć temperaturę we wczesnych godzinach porannych, kiedy dyskomfort cieplny jest najbardziej odczuwalny.

Po jednokrotnym zapisaniu ustawień, urządzenie będzie dostosowywało automatycznie swoją pracę. Gdy zaprogramuje się je tak, by włączało się np. na godzinę przed powrotem domowników z pracy, dom zdąży się nagrzać, a energia nie będzie niepotrzebnie marnowana przez cały dzień.


Pompy ciepła – uzyskaj dofinansowanie i oszczędź dwa razy


Korzyści płynących z instalacji nowoczesnego urządzenia grzewczego w domu jest bardzo wiele. Na początku konieczna jest jednak inwestycja, by móc je wszystkie odczuć. Cena zakupu i zamontowania pompy ciepła z pozoru może się wydawać wadą tego rozwiązania (cała inwestycja może bowiem wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych), jednak nie warto poddawać się temu pierwszemu wrażeniu. Dlaczego?

  • Po pierwsze, koszty ogrzewania budynku z pomocą takiego urządzenia są bardzo niskie, dzięki czemu można zaoszczędzić podczas KAŻDEGO sezonu grzewczego – na dłuższą metę jest to więc opłacalne rozwiązanie,

  • Po drugie, można uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła, ponieważ wykorzystują one odnawialne źródła energii. Wysokość dofinansowania jest zależna od wysokości kosztów kwalifikowanych, ale można zawalczyć o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Warto rozważyć dokładnie tę kwestię pod kątem funkcjonalności i opłacalności. Oczywiście służymy poradą i informacją wszystkim tym, którzy chcieliby (lub na razie o tym myślą) w Otwocku zakupić jedno z takich urządzeń. Zapraszamy do kontaktu!