A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Pabianice

2017/04/18 11:43

Niewątpliwie modernizacja lub – w przypadku nowo budowanego domu - instalacja systemu grzewczego to duża inwestycja. Kwota rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych to duże obciążenie finansowe nawet dla inwestora o stosunkowo wysokim budżecie. Jednakże zawsze w przypadku takich inwestycji myśli się przede wszystkim o przyszłości – czyli o tym, jak długo będą służyły, czy ich praca będzie opłacalna i jakie oszczędności mogą płynąć z wyboru takiego, a nie innego rozwiązania grzewczego.


W przypadku pomp ciepła korzyści są niezaprzeczalne. Jest to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów dostarczania budynkom energii cieplnej oraz ciepłej wody użytkowej. Oszczędności widoczne są od razu, a inwestycja bardzo szybko się zwraca. Do jej podjęcia skłania także inna kwestia – a mianowicie możliwość uzyskania dofinansowania do pomp ciepła, tak w Pabianicach, jak i w innych miejscach w całej Polsce.


Dofinansowanie do pompy ciepła – warunki przyznania


Przy instalacji pompy ciepła dofinansowanie należy się każdemu właścicielowi lub użytkownikowi modernizowanego/budowanego budynku, pod warunkiem że nie prowadzi on działalności gospodarczej na terenie, na którym ta inwestycja będzie zrealizowana. Oczywiście trzeba spełnić określone warunki formalne. Przyznanie dotacji zależy przede wszystkim od decyzji kredytowej – to bank decyduje o tym, czy udzielić inwestorowi pożyczki, a celem dofinansowania jest po prostu zmniejszenie obciążenia finansowego nakładanego na inwestora.


W Pabianicach formalności dotyczące dofinansowań są zupełnie takie same, jak w pozostałych częściach Polski. Po wydaniu decyzji przez bank, należy złożyć dokumenty do odpowiedniego funduszu (istnieje bowiem kilka źródeł finansowania tego przedsięwzięcia), a następnie oczekiwać na decyzję o przyznaniu dotacji. Przepisy dotyczące tych dotacji są zmieniane lub uszczegóławiane, dlatego warto być na bieżąco ze wszelkimi wprowadzanymi zmianami. Jako producent pomp ciepła, które mogą być objęte dofinansowaniem, chętnie pomożemy zorientować się w kwestiach formalnych oraz wspólnie z klientem postaramy się o uzyskanie dotacji w jak najwyższej kwocie.


Wszystkich zainteresowanych dofinansowaniem inwestycji w pompę ciepła zarówno w Pabianicach, jak i w innych miejscowościach, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i pomożemy w dokonaniu tego przedsięwzięcia.