A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Piotrków Trybunalski

2017/04/12 14:44

W ramach promocji ekologicznych rozwiązań grzewczych, różne inwestycje wspomagane są ze specjalnie do tego celu stworzonych funduszy. Dotyczy to także pomp ciepła, których koszt może być zwrócony nawet w 40%.


Pompy ciepła – dofinansowanie to realna opcja!


W jakich kwotach możliwe jest uzyskanie dotacji do takiego przedsięwzięcia? Zależy to od funduszu, z którego uzyskuje się środki. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w przypadku Piotrkowa Trybunalskiego – łódzkiego) skorzystać mogą osoby fizyczne, które w miejscu inwestycji nie prowadzą działalności gospodarczej i które posiadają na własność lub są użytkownikami budynków, w których ma zostać zainstalowane urządzenie. Dofinansowanie może wynieść do 40% wartości kredytu uzyskanego na pokrycie kosztów kwalifikowanych (do których nie zalicza się np. wykonanie projektu inwestycji czy też zakup grzejników), ale nie więcej niż 2000 zł/kW mocy znamionowej pompy ciepła. Jeśli zaś chodzi o dofinansowanie z Funduszu Termomodernizacji i Remontów, jest to tak zwana premia termomodernizacyjna, którą uzyskać można w wysokości 20% pobranego kredytu (konkretna kwota może wynieść maksymalnie 16% kosztów przedsięwzięcia i podwójną wartość oszczędności przewidywanych na pierwszy rok użytkowania pompy).


Piotrków Trybunalski – jak starać się o dofinansowanie do pomp ciepła?


Najważniejsze jest skompletowanie dokumentacji, na podstawie której bank podejmie decyzję kredytową. Dopiero po jej wydaniu można złożyć wniosek o dofinansowanie. Po jego zaakceptowaniu można natomiast podpisać umowę kredytową i przystąpić do realizacji inwestycji.


Formalności związane z uzyskaniem dofinansowania nie są bardzo zawiłe, mimo to z pewnością przyda się pomoc w ich dopełnianiu. Oferujemy nasze doradztwo w tej kwestii. Udzielimy wszelkich informacji dotyczących formalnych stron inwestycji, a także pomożemy wybrać produkt odpowiedni do zapotrzebowania i możliwości klienta. Współpraca z nami może przybrać charakter kompleksowy. Pomoc w staraniu się o dotację, dobór pompy ciepła, prace projektowe i instalacyjne – zajmiemy się wszystkim, aby klient mógł jak najszybciej zacząć używać nowego systemu grzewczego i odczuwać płynące z tego korzyści.


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz z oferowanymi również w Piotrkowie Trybunalskim usługami. Po więcej szczegółów – zapraszamy do kontaktu!