A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Płock

2017/08/22 10:47

W starym budownictwie niestety wciąż można spotkać się z przestarzałymi rozwiązaniami grzewczymi. Nie tylko narażają one właścicieli budynków na duże koszty ogrzewania mieszkań, ale także są źródłem szkodliwych substancji, które dostają się do atmosfery podczas procesów spalania. W efekcie szkodzi się środowisku, nad miastami pojawia się smog, a rachunki za ogrzewanie mieszkania przez cały sezon są bardzo wysokie.


Dlatego też warto rozważyć wymianę urządzeń grzewczych w budynku. Oczywiście jest to inwestycja dość kosztowna, jednak aby zachęcić właścicieli budynków do jej dokonywania, powstają różne programy dofinansowania, które wspierają działania termomodernizacyjne.


Jedną z opcji jest dofinansowanie na pompy ciepła, które uzyskać można w Płocku. Procedura jest bardzo uproszczona, a wysokość dofinansowania pozwala pokryć dużą część kosztów.


Płock – dofinansowanie do pomp ciepła w zasięgu ręki


Dotacja na zakup i instalację pompy ciepła przyznawana jest na zasadzie częściowej spłaty kapitału bankowego. Oznacza to, że część kredytu, który przyznawany jest na ten cel przez bank, spłacana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie obejmuje jedynie koszty kwalifikowane przedsięwzięcia, jednak bez wątpienia stanowią one główną jego część. Są to między innymi koszty zakupu pompy ciepła, jej instalacji oraz związanych z tym prac w budynku.


Koniecznym warunkiem przyznania dofinansowania jest pozytywna decyzja kredytowa z banku. Dopiero po jej wydaniu można zająć się wypełnianiem stosowanych formularzy – wniosków o dofinansowanie. Istotne jest to, że musi być to bank współpracujący z Funduszem. Lista placówek, w których można ubiegać się o takie dofinansowanie w Płocku, znajduje się na stronie internetowej Funduszu. Szczegółowe informacje można natomiast uzyskać podczas bezpośredniego lub telefonicznego kontaktu.


Również firma apic, jako producent pomp ciepła, służy informacjami, poradą i pomocą, zarówno w wyborze najlepszego rozwiązania grzewczego do domu, jak i w uzyskaniu na ten cel dotacji. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych produktach, o procesie ich instalacji, o możliwościach zastosowania danego rozwiązania w konkretnym budynku oraz o tym, jakie koszty wiążą się z takim przedsięwzięciem. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanej inwestycji.