A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Radomsko

2017/05/22 12:08

Remonty całych budynków wiążą się zwykle z dużymi wydatkami, dlatego wielu właścicieli bardzo długo je odwleka lub nie decyduje się na nie wcale. Niestety w takich przypadkach koszty utrzymania budynku rosną z każdym rokiem. Przykładem niech będzie ogrzewanie budynku. Stary system grzewczy może nie działać wydajnie, może być też zasilany drogimi surowcami, co jest zupełnie nieopłacalne dla właścicieli. Termomodernizacja natomiast mogłaby przynieść ogromne oszczędności, jednak konieczność wyłożenia jednorazowo dużej kwoty na ten cel powstrzymuje wiele osób przed taką inwestycją.


Jest jednak sposób, aby dokonać wymiany systemu grzewczego bez konieczności ponoszenia całości kosztów. Tym sposobem jest zdobycie dofinansowania ze środków publicznych. Można się o nie starać w przypadku urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii – np. pomp ciepła.


Pompy ciepła w Radomsku – jak starać się o dofinansowanie?


Dotacje na terenie całej Polski, a zatem także w Radomsku, można otrzymywać z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie do pomp ciepła można uzyskać po złożeniu odpowiedniej dokumentacji za pośrednictwem banku, który udzieli kredytu na wybrany cel. Po pozytywnej decyzji kredytowej banku, do Funduszu trafia wniosek o pokrycie części zobowiązania kredytowego. Wartość dotacji może wynieść nawet do 40% całej inwestycji. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi możliwościami w tym zakresie. Być może to właśnie możliwość uzyskania wysokiego dofinansowania okaże się ostatecznym argumentem, który przekona właściciela domu do inwestycji w pompę ciepła.


A inwestycja ta z pewnością będzie opłacalna, gdyż różnice w kosztach ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej widoczne będą od razu (oczywiście pod warunkiem, że dobrany zostanie odpowiedni rodzaj urządzenia - o właściwej dla danego budynku mocy). Po kilku latach użytkowania pompy ciepła inwestycja w całości się zwróci, a później będzie przynosiła same korzyści.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupem i instalacją pompy ciepła w swoim budynku do zapoznania się z naszą ofertą. Apic proponuje urządzenia najwyższej jakości, a także fachową pomoc w ich dobraniu, montażu oraz uzyskaniu dofinansowania na cele termomodernizacyjne. Nasze wieloletnie doświadczenie z pewnością okaże się bardzo pomocne. Zapraszamy mieszkańców Radomska i okolic!