A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Rawa Mazowiecka

2017/07/11 08:43

Ogrzewanie budynków z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii jest korzystne nie tylko z ekologicznego, ale także ekonomicznego punktu widzenia. Urządzenia takie jak np. pompy ciepła pozwalają znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania całego budynku w sezonie grzewczym oraz ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Wiele osób decyduje się na instalację takiego urządzenia po wielu latach korzystania z systemów grzewczych wykorzystujących węgiel i inne paliwa. Bardzo szybko przekonują się, jak dużą oszczędność przynosi taka zmiana. Inwestycja szybko się zwraca, choć oczywiście na początku trzeba wyłożyć fundusze na jej realizację. Dofinansowanie, które można uzyskać do pomp ciepła, pozwala jednak zmniejszyć koszty zakupu i instalacji nowego systemu grzewczego. Jak się o nie starać w Rawie Mazowieckiej? O tym piszemy poniżej.


Rawa Mazowiecka – dofinansowanie do pomp ciepła i jak się o nie starać


Dofinansowanie na cele termomodernizacyjne, w tym także na zakup i instalację pompy ciepła, uzyskać można z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Forma dofinansowania to częściowa spłata kapitału – czyli kredytu zaciągniętego w banku. Bank ten musi mieć podpisaną umowę o współpracy z Funduszem w zakresie udzielania dofinansowanych kredytów. Listę banków, w których można się starać o taką formę dotacji, można znaleźć na stronie internetowej Funduszu.


Warunków przyznania dofinansowania jest kilka: pozytywna decyzja kredytowa, skompletowanie wszystkich dokumentów i przekazanie ich do funduszu, złożenie wniosku we wskazanym terminie. Istotne jest również to, aby dofinansowana inwestycja nie była ukończona.


Dokładnych informacji na temat dofinansowania należy szukać na stronie www Funduszu w Łodzi w zakładce "Program dla przedsięwzięć w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii – 2017". Informacje uzyskać można także, kontaktując się bezpośrednio z nami – producentem pomp ciepła oferującym swoje produkty w Rawie Mazowieckiej. Chętnie pomożemy w uzyskaniu dofinansowania oraz w doborze urządzeń grzewczych do realizacji inwestycji. Polecimy usługi projektowe i instalacyjne oraz odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania systemu grzewczego opartego na pompie ciepła. Zapraszamy do współpracy!