A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła – dofinansowanie Siedlce

2017/08/29 10:26

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz oszczędzić na instalacji pompy ciepła w swoim domu? Jest na to kilka sposobów, a szerzej napiszemy dzisiaj o tym ostatnim z nich.


Aby oszczędzić na inwestycji w pompę ciepła:

  • postaraj się znaleźć pompy ciepła w atrakcyjnych cenach – być może uda Ci się trafić na promocję lub uzyskać rabat u producenta;

  • skorzystaj z kompleksowej usługi instalacyjnej – korzystając z usług jednego instalatora można zwykle zamówić kompleksowe usługi taniej niż w przypadku, gdy różne etapy prac zleca się różnym usługodawcom;

  • uzyskaj dofinansowanie na pompy ciepła, które przysługuje w ramach dofinansowań do termomodernizacji budynków.


Siedlce – jak uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła?


Jeśli chodzi o dofinansowanie, jego uzyskanie nie jest problematyczną kwestią. Wystarczy dopełnić kilku formalności, a część kosztów z instalacji nowego systemu grzewczego w domu może być pokryta ze środków publicznych. W jaki sposób działają takie dofinansowania? Są one przydzielane na zasadzie częściowej spłaty kapitału. Osoba, która ubiega się o dotację, musi w pierwszej kolejności otrzymać pozytywną decyzję kredytową z banku, który współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po przyznaniu kredytu składany jest wniosek do Funduszu. Po jego rozpatrzeniu beneficjentowi udzielane jest dofinansowanie w określonej kwocie. Pod uwagę brane są koszty kwalifikowane przedsięwzięcia, które są dokładnie określone w regulaminie. Po przelaniu kwoty kredytu na konto beneficjenta część kredytu spłacana jest ze środków Funduszu.


Dofinansowanie do pomp ciepła – Siedlce i okolice


Czy trzeba być mieszkańcem Siedlec, by uzyskać dofinansowanie na pompę ciepła? Odpowiedź brzmi: nie. O środki z Funduszu mogą się ubiegać wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego, niezależnie od miejsca zamieszkania. Powinni oni wyszukać najbliższe (najwygodniejsze w kontakcie) placówki banków, które mają podpisaną z Funduszem umowę i to z nimi kontaktować się w sprawie uzyskania dofinansowanego kredytu.


Wszystkim osobom zainteresowanym dofinansowaniami na zakup i instalację pompy ciepła polecamy także kontakt z nami. Jako producent tych urządzeń jesteśmy w stanie pomóc nie tylko w doborze urządzenia do potrzeb budynku, ale także w kwestiach formalnych związanych z dotacjami i ich rozliczaniem. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanej inwestycji!