A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Sieradz

2017/05/31 09:34

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością w całej Polsce. Co na to wpływa? Przede wszystkim ulepszone technologie, które sprawiają, że pompy ciepła są w stanie coraz skuteczniej ogrzewać budynki przy minimalnym zużyciu energii. Po drugie, malejące ceny. Wraz z upływem czasu urządzenia te stają się coraz tańsze. Oczywiste jest, że dopiero wchodząca na rynek technologia zwykle jest droga. Jednak im więcej czasu mija od jej wprowadzenia i upowszechnienia, tym niższe koszty wiążą się z jej zastosowaniem. Trzeci powód to zewnętrzne wsparcie dla inwestycji termomodernizacyjnych. Promowanie ekologicznych rozwiązań grzewczych przejawia się nie tylko w kampaniach informacyjnych, ale także w realnych działaniach instytucji publicznych – np. w udostępnianiu środków przeznaczonych na dofinansowania dla tych, którzy chcą zainstalować takie rozwiązania w swoich domach.


Chcesz zainstalować pompę ciepła? Dofinansowanie dostępne w Sieradzu


Dofinansowanie na zakup i instalację pompy ciepła w Sieradzu mogą uzyskać wszyscy ci, którzy złożą wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warunkiem jest jednak uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej z banku współpracującego z Funduszem w tym zakresie oraz spełnienie wszelkich formalności (dotrzymanie terminów, skompletowanie dokumentacji). Z tej opcji warto skorzystać z wielu powodów. Argumentem jest przede wszystkim oszczędność, ponieważ każde dofinansowanie to zmniejszenie kwot wykładanych na realizację inwestycji bezpośrednio przez inwestora. Jest to także zachęta dla wszystkich właścicieli budynków, aby stosowali w nich nowoczesne systemy grzewcze przyjazne środowisku. Założenie programu dofinansowań jest takie, by zwiększać wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i stopniowo eliminować rozwiązania, które szkodzą środowisku, zużywają duże ilości energii i emitują do atmosfery substancje szkodliwe dla każdego z nas.


Jeśli chcesz skorzystać w Sieradzu z opcji dofinansowania do pomp ciepła, zdobądź wszystkie niezbędne informacje, zapoznaj się z lokalną ofertą tych urządzeń prezentowaną przez apic, a następnie dokonaj wszelkich formalności. Oszczędność będzie podwójna – pierwsza pojawi się w efekcie skorzystania z dofinansowania (mniejsze koszty inwestycji), a druga zaraz po instalacji nowego systemu grzewczego.