A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Sochaczew

2018/01/04 20:08

Nie ma żadnych wątpliwości, że zarówno instalacja systemu grzewczego w nowo budowanym budynku, jak i jego modernizacja w starszym budownictwie to duża, wymagająca i kosztowna inwestycja. Kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, które trzeba wydać na ten cel, silnie obciąża budżet remontowy lub budowlany. Jednak inwestycje tego typu ukierunkowane są na przyszłość i mają przynosić korzyści przez wiele lat. Dlatego też wydatek ten jest konieczny i uzasadniony. Ważne jest jednak to, aby zadbać o wszystkie aspekty inwestycji i mieć pewność, że urządzenie grzewcze i cały system będzie działał wydajnie i nie będzie narażał inwestora na straty.


Pompy ciepła są urządzeniami, które w przypadku budynków mieszkalnych i użytkowych przynoszą niezaprzeczalne korzyści. Ten sposób ogrzewania budynków należy do najbardziej opłacalnych. Z ich pomocą można nie tylko zapewnić właściwą temperaturę w domu, ale także przygotować ciepłą wodę użytkową. Oszczędność widać już po pierwszym sezonie użytkowania. Co więcej, na urządzenia te przysługują dofinansowania, o które starać się można także w Sochaczewie.


Dofinansowanie do pompy ciepła – jak się o nie starać?


Każdy właściciel lub użytkownik wieczysty budynku poddawanego termomodernizacji lub instalacji systemu grzewczego może starać się o dofinansowanie do zakupu pompy ciepła. Warunkiem jest jednak to, że na terenie realizowanej inwestycji osoba ta nie prowadzi działalności gospodarczej. Aby przyznana została dotacja, muszą zostać spełnione także warunki formalne, a wśród nich między innymi pozytywna decyzja kredytowa z banku oraz dokładne udokumentowanie kosztów inwestycji.


Sochaczew to miasto, w którym procedura starania się o dofinansowanie do pompy ciepła przebiega tak samo jak w innych miastach w Polsce, dlatego też bez problemu można znaleźć w internecie i w oficjalnych broszurach szczegółowe informacje na ten temat. Proces składa się z kilku etapów, a początkowym jest złożenie do banku wniosku o przyznanie kredytu na ten cel. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, możliwe jest złożenie odpowiednich wniosków do podmiotów finansujących.


Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania w Sochaczewie, możesz skontaktować się z nami. Jako producent pomp ciepła, posiadamy wszystkie niezbędne informacje na temat procedur i oferujemy swoją pomoc nie tylko w doborze i instalacji urządzeń, ale także w kwestiach formalnych związanych z przyznawaniem funduszy. Zapraszamy do kontaktu!