A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła – dofinansowanie Sulejówek

2018/09/13 11:59

Decydując się na pompę ciepła w swoim budynku, warto znać nie tylko wszystkie korzyści wynikające z tej inwestycji (choć oczywiście one same ujawnią się już w pierwszych miesiącach użytkowania pompy), ale także koszty, które się z nią wiążą oraz możliwości ich obniżenia. Dlatego wszystkich tych, których interesują pompy ciepła, dofinansowanie do nich także powinno zainteresować. Więcej szczegółów przedstawiamy w dalszej części tekstu.


Jak zmniejszyć koszty zakupu pompy ciepła?


Pompa ciepła to wydatek rzędu kilkunastu, do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty instalacji, które wiążą się m.in. z wykonaniem odwiertów, położeniem ogrzewania podłogowego, wydzieleniem kotłowni. Nie ma co ukrywać – nie są to małe wydatki. Jednak z kilku względów warto je ponieść.

  1. Po pierwsze, koszty ogrzewania budynku i podgrzewania wody znacznie maleją w porównaniu z użyciem przestarzałych urządzeń grzewczych, np. kotłów, pieców itd.

  2. Po drugie, jest to inwestycja na wiele lat, która dzięki obniżonym kosztom ogrzewania stopniowo się zwraca.

  3. Po trzecie, można uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła – są to urządzenia ekologiczne, więc ich instalacja w budynkach odciąża środowisko i jest w związku z tym wspierana przez fundusze publiczne.


Aby uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła, trzeba przede wszystkim dokonać niezbędnych formalności w banku. Bank kredytujący inwestycję musi mieć podpisaną umowę z instytucją oferującą dotację – Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konieczne jest także skompletowanie wszystkich dokumentów związanych z inwestycją (rachunków, faktur itd.), dzięki którym można obliczyć wysokość kosztów kwalifikowanych oraz konkretną kwotę dofinansowania, która przysługuje beneficjentowi.


Pompy ciepła – dofinansowanie w zasięgu ręki


Procedura ta nie jest tak skomplikowana, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Dlatego też osoby z Sulejówka, które są zainteresowane dofinansowaniem, zdecydowanie powinny poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i skorzystać z tej opcji. Służymy naszą pomocą – jako producent pomp ciepła, możemy doradzić w wyborze urządzenia, a także udzielić cennych informacji o przysługującym na jego zakup dofinansowaniu. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanej inwestycji!