A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Tomaszów Mazowiecki

2017/04/24 12:17

Czynności proekologiczne mające na celu oszczędzanie energii oraz ograniczanie emisji szkodliwych substancji do środowiska może podjąć tak naprawdę każdy. Wiele z nich jest wspieranych przez instytucje publiczne na kilka sposobów. Kampanie informacyjne, ulgi, dotacje – ze wszystkich tych możliwości można skorzystać np. podczas wyboru systemu grzewczego do nowo budowanego domu.


Dofinansowanie do pomp ciepła Tomaszów Mazowiecki


Z programów, w ramach których można uzyskać dofinansowanie do wymiany, modernizacji lub budowy wewnętrznych instalacji grzewczych, mogą skorzystać właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych. Istnieje możliwość uzyskania dotacji na zastosowanie odnawialnych źródeł energii – czyli m.in. na instalację nowoczesnej pompy ciepła. W ramach niektórych programów można też uzyskać pomoc finansową podczas prac związanych z termoizolacją (docieplaniem ścian, wymianą okien i drzwi). O szczegóły oraz terminy składania wniosków warto pytać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Tomaszów Mazowiecki podlega pod Fundusz w Łodzi).


W zależności od uruchomionego na danym terenie programu, gdy całkowicie wymienia się system ogrzewania, uzyskane dofinansowanie może wynieść nawet do 25% kosztów, jeśli zaś chodzi o wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do do podgrzewania wody oraz o termoizolację - do 15% poniesionych kosztów. Istnieją jednak pewne limity kwotowe, o których także warto pamiętać. Zwykle limity podawane są wraz z ogłoszeniem nowego naboru wniosków. Uruchamiane są także różnego rodzaju punkty konsultacyjne, w których inwestorzy mogą uzyskać informacje na temat warunków otrzymania dofinansowania oraz związanych z tym formalności (np. sposobu wypełniania i składania dokumentów).


Pompy ciepła - skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej


Informacje można jednak zdobyć też na własną rękę, np. za pośrednictwem naszej firmy. Zajmujemy się nie tylko produkcją i instalacją pomp ciepła, ale także fachowym doradztwem w zakresie ich doboru oraz pomocą zainteresowanym osobom w uzyskaniu dofinansowania do ich zakupu. Jeśli zatem jesteś mieszkańcem Tomaszowa Mazowieckiego lub innej pobliskiej miejscowości, możesz zgłosić się do nas. Oferujemy najlepszej jakości produkty, kompleksowe usługi instalacyjne oraz serwis, a także pomoc w uzyskaniu dotacji na tę inwestycję. Dowiedz się szczegółów – zapraszamy do kontaktu!