A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Wołomin

2017/12/07 19:30

W szukaniu oszczędności nie ma nic złego. Nie ma to nic wspólnego ze skąpstwem – znacznie bardziej pasuje tu pojęcie przedsiębiorczości, czyli racjonalnego i efektywnego zarządzania zasobami finansowymi.


W przypadku dużych inwestycji, takich jak budowa czy remont domu, szukanie oszczędności jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Koszty, które wiążą się z takimi przedsięwzięciami, sięgają przecież setek tysięcy złotych. To zupełnie oczywiste, że na każdym kroku chce się je możliwie obniżyć. Ważne jest jednak to, aby nie działo się to kosztem jakości materiałów bądź robocizny, bowiem źle wykonana praca lub słabe surowce/produkty szybko dadzą się we znaki mieszkańcom. Liczne awarie pociągną za sobą kolejne wydatki, których można byłoby uniknąć stawiając na najwyższą jakość.


Są jednak sposoby na to, by oszczędzić bez narażania się na późniejsze problemy. Jednym z nich są dofinansowania i dotacje, które w wielu przypadkach przysługują inwestorom. Warto o nich wiedzieć i warto z nich skorzystać.


Dofinansowanie do pomp ciepła – oferta dla mieszkańców Wołomina


Jedną z inwestycji, na które można uzyskać dofinansowanie ze środków publicznych, jest zakup i instalacja pompy ciepła. Jest to urządzenie ekologiczne, które zainstalować można w nowym budynku lub w miejsce starego urządzenia (pieca, kotła) przy jednoczesnej modernizacji systemu grzewczego w budynku. Inwestycje takie są wspierane ze względu na fakt, że nowoczesne, ekologiczne urządzenia grzewcze nie szkodzą środowisku, pomagają oszczędzać energię i umożliwiają ogrzewanie budynków bez użycia materiałów opałowych.


Mieszkańcy Wołomina mogą ubiegać się o takie dofinansowanie w swoim województwie, podobnie jak mieszkańcy pozostałych miejscowości w Polsce. Dotacje uzyskać można z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Warto przejrzeć internet bądź skontaktować się z instytucjami bezpośrednio, aby dowiedzieć się więcej zarówno o warunkach, jak i o wysokości przyznawanych dofinansowań.


Oszczędność może iść w parze z nowoczesnością, nowoczesność z ekologią, a ekologia z wydajnością. Wszystkie te warunki spełniają pompy ciepła firmy apic, w które można zaopatrzyć się na terenie całej Polski. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – telefonicznego, mailowego lub za pomocą formularza w zakładce "Kontakt". Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.