A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Ząbki

2018/01/17 19:25

Argumentów przemawiających za tym, aby w domu lub w budynku użytkowym zainstalować pompę ciepła, jest całe mnóstwo. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że można na ten cel uzyskać dofinansowanie. Fundusze, które przynależą właścicielom i użytkownikom wieczystym budynków, mogą pokryć dużą cześć inwestycji i wielu inwestorów zachęcić do tego, by wymienić stary system grzewczy bądź w czasie budowy domu zdecydować się na instalację ogrzewania podłogowego, nowoczesnego systemu c.w.u. i zasilającej je pompy ciepła.


Zastąpienie urządzeń grzewczych wykorzystujących materiały opałowe tymi ekologicznymi, opartymi na odnawialnych źródłach energii, to cel, do którego dąży wiele państw europejskich w trosce o środowisko. Dlatego też gdy kupuje się pompy ciepła, dofinansowanie jest realną możliwością, z której warto skorzystać.


Ząbki - pompy ciepła z dofinansowaniem


Wiele różnorodnych przedsięwzięć, których celem bezpośrednim lub pośrednim jest ochrona środowiska, otrzymuje różnego rodzaju dotacje z funduszy publicznych. Jednym z nich jest instalacja pomp ciepła w budynkach mieszkalnych. O dofinansowanie na zakup i instalację takiego urządzenia może się starać każda osoba, która jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym budynku.


Jaka może być maksymalna wysokość dofinansowania? Wszystko zależy od ogólnych kosztów termomodernizacji/instalacji. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, może to być nawet 40% kosztów kwalifikowanych, do których zalicza się między innymi zakup fabrycznie nowej pompy ciepła. Oczywiście dużo zależy też od mocy zakupionej pompy oraz od pozostałych kosztów przedsięwzięcia. Szczegóły dostępne są naturalnie w jednostkach oferujących te dotacje. Warto skorzystać z okazji – uzyskać niezbędne informacje, wypełnić dokumentację i skorzystać z dofinansowanego kredytu, dzięki któremu można znacząco obniżyć własny wkład finansowy w to przedsięwzięcie. Dla mieszkańców Ząbek jest to w zasięgu możliwości, wystarczy tylko zrobić pierwszy krok w tym kierunku.


Jako producent pomp ciepła chętnie pomożemy w realizacji tej inwestycji. Począwszy od doradztwa w zakresie wyboru pompy, poprzez prace instalacyjne, aż po pomoc w uzyskaniu dofinansowania na ten cel. Skontaktuj się z nami lub wybierz produkt w naszym sklepie internetowym i złóż zamówienie. Zapraszamy do współpracy mieszkańców Ząbek i okolic!