A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Zgierz

2017/05/09 12:00

Szukasz argumentów przemawiających za zainstalowaniem w swoim domu pompy ciepła? Dofinansowanie, które można uzyskać na ten cel, z pewnością jest jednym z nich. Dowiedz się więcej o tym, jak uzyskać dodatkowe fundusze.


Termomodernizacje i remonty, których celem jest zastąpienie systemów grzewczych urządzeniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii, są wspierane przez władze za pomocą dofinansowań, które właściciele budynków mogą uzyskać na ten cel. Jak starać się o takie dofinansowanie? Czy w Zgierzu także jest możliwość uzyskania pieniędzy na ten cel? Kto ma prawo się o nie ubiegać? Na te pytania odpowiemy dzisiaj pokrótce.


Zgierz – uzyskaj dofinansowanie na pompy ciepła


Istnieją programy dofinansowania różnorodnych przedsięwzięć podejmowanych w kwestiach związanych z ochroną środowiska, do których należy także instalacja systemów grzewczych opartych na nowoczesnych pompach ciepła. Przy tego typu inwestycjach można starać się na sfinansowanie nawet 40% wartości inwestycji. Inwestorom przysługuje np. "premia termomodernizacyjna", która może wynosić nawet 20% całości wykorzystanego na ten cel kredytu (ale nie więcej niż 16% kosztów termomodernizacji). Muszą to być osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w miejscu inwestycji, a są właścicielami danej nieruchomości.


Niezależnie od ostatecznej wysokości przyznanego dofinansowania, każde wsparcie finansowe przy tak dużej inwestycji z pewnością jest bardzo cenne. Warto wobec tego poznać dokładnie dostępne możliwości, przybliżyć sobie wszystkie formalności związane z ubieganiem się o dotację i zapoznać się ze wszystkimi formami. W Zgierzu także można z nich skorzystać, spełniając określone warunki. Można zrobić to indywidualnie, polecamy jednak najwygodniejsze rozwiązanie, czyli kompleksową usługę, którą oferujemy w zakresie pomp ciepła. Jako producent pomp ciepła możemy pomóc nie tylko w doborze konkretnego urządzenia, dostarczyć je na miejsce i zająć się jego instalacją (dzięki współpracy z wieloma instalatorami na terenie całej Polski), ale także przeprowadzić klienta przez cały proces ubiegania się o dofinansowanie.


Zachęcamy do kontaktu wszystkich tych, którzy chcieliby uzyskać na ten temat więcej informacji. Z naszych usług można skorzystać na terenie całego kraju. współpracujemy z firmami instalatorskimi oraz dystrybutorami w różnych miejscach w Polsce. Zachęcamy więc do kontaktu także klientów ze Zgierza.