A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła - dofinansowanie Żyrardów

2017/11/13 15:57

Sezon grzewczy już się rozpoczął – grzejniki i piece w naszych domach ustawiane są na coraz wyższe temperatury, aby wszyscy domownicy czuli się w pełni komfortowo. Niestety w niektórych domach jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Przestarzałe systemy grzewcze często działają mało wydajnie, a chłód dostaje się do wewnątrz przez nieszczelne okna i drzwi oraz niedocieplone dachy i ściany. Ogrzanie domu każdego roku może generować bardzo duże koszty. W tym roku prawdopodobnie nie uda się ich uniknąć, bo chłody już nadeszły, a zapas opału już czeka. Ale można zrobić bardzo wiele, aby znacząco zmniejszyć wydatki na ogrzewanie w kolejnych latach. Termomodernizacja budynku to inwestycja, która na dłuższą metę przynosi bardzo wiele korzyści.


Jakie kroki warto podjąć, aby zmniejszyć wydatki na ogrzewanie budynku? Przede wszystkim należy zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne budynku, a następnie zadbać o to, by sposób jego ogrzewania był możliwie jak najbardziej wydajny. Podstawowe inwestycje termomodernizacyjne to:

  • wymiana okien i drzwi,

  • docieplenie ścian i dachu,

  • wymiana urządzenia dostarczającego ciepło, np. na pompę ciepła.


Pompy ciepła Żyrardów – skorzystaj z opcji dofinansowania


Na pierwszy rzut oka widać, że wydatki związane z takimi przedsięwzięciami nie będą małe. Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków konieczne będzie zaciągnięcie kredytu na ten cel. Jednak warto pamiętać o tym, że na dłuższą metę inwestycja ta zdecydowanie wyjdzie inwestorowi na dobre – zmniejszone koszty za ogrzewanie budynku już po pierwszym sezonie grzewczym będą sporą ulgą.


Ponadto ważną informacją jest to, że do podobnych inwestycji przysługują dofinansowania, o które ubiegać się można np. w Funduszu Termomodernizacji i Remontów. O dotacje z tego i z innych źródeł można się starać w każdym roku, a mogą być one naprawdę znaczące w kontekście całej inwestycji.


Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów na ten temat, możesz skontaktować się z nami – firmą apic design. Jako producent pomp ciepła, pomagamy naszym klientom w uzyskiwaniu dofinansowań związanych z ich zakupem i instalacją. Pomagamy w kwestiach formalnych, służymy poradami, wspólnie dobieramy najlepsze możliwe rozwiązanie grzewcze do danego budynku oraz zajmujemy się kwestiami technicznymi związanymi z montażem. Obsługujemy także osoby z Żyrardowa. Zapraszamy do kontaktu i liczymy na udaną współpracę.