A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Ekologiczny sposób ogrzewania – pompa ciepła i fotowoltaika

2021/04/09 16:16

Pompa ciepła to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania. Nie wytwarza szkodliwych substancji dla środowiska i pozwala skutecznie walczyć ze smogiem. Jest zdecydowanie znacznie lepszym dla natury źródłem ciepła niż elektrownie węglowe czy rozmaite kotły. Biorąc pod uwagę ostatnie mrożące krew w żyłach statystyki na temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce, warto przerzucić się na bardziej ekologiczne sposoby ogrzewania. Jeśli macie wątpliwości względem ekologiczności pompy ciepła lub fotowoltaiki – poniżej spróbujemy Was przekonać do tego rozwiązania!

Zobacz także: Jak pompa ciepła wpływa na jakość powietrza?

Pompa ciepła i fotowoltaika – zadbaj o środowisko!

Każde rozwiązanie ingeruje w jakimś stopniu w środowisko, jednak można wybrać działanie, które najmniej mu szkodzi. Pompy ciepła można uznać za jedno z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania, ze względu na źródło, z którego to ciepło (lub chłód w przypadku latem) pozyskuje. Pompy ciepła nie generują w trakcie pracy zanieczyszczeń, w 80% korzystają z odnawialnych źródeł energii (woda, powietrze, grunt), umożliwiają obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery i w 100% mogą działać w sposób, który nie ingeruje w dobro środowiska. To ostatnie można uzyskać, gdy połączy się je z instalacją fotowoltaiczną, by pompa pobierała prąd nie z sieci, a… ze słońca! Chyba nie ma bardziej ekologicznego sposobu ogrzewania!

100% ekologii i oszczędności – połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki

Połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki to gwarancja nie tylko mega-ekologicznego rozwiązania w kwestii ogrzewania i klimatyzacji budynku, ale i duża oszczędność – nie tylko na rachunkach. Obecnie funkcjonuje wiele dofinansowań na ekologiczne grzanie, które pozwolą nam na zainwestowanie w instalację paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła. Można tutaj wymienić, m.in. Mój Prąd, Czyste Powietrze, a także ulgi podatkowe.

Zobacz także: Uzyskanie dotacji do pompy ciepła teraz jeszcze łatwiejsze!

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w pompy ciepła i panele fotowoltaiczne?

Znacząco niższe rachunki, ekologiczne rozwiązanie, możliwość otrzymania dofinansowania – to wciąż nie jedyne zalety zastosowania pompy ciepła oraz/lub paneli fotowoltaicznych. Urządzenia są bardzo tanie w eksploatacji oraz bardzo łatwe w użytkowaniu – wręcz automatyczne. Od razu widać, że pompy ciepła i fotowoltaiki sprzyjają zarówno środowisku, jak i finansom oraz… pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki zastosowaniu obu tych rozwiązań możesz zdobyć dwa niezawodne rozwiązania w kwestii ogrzewania i zdobywania prądu, które w pełni zaspokoją wszelkie Twoje potrzeby i oczekiwania!

Zobacz także: Pompa ciepła czy fotowoltaika?

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przekonał Państwa do inwestycji w niezawodne i ekologiczne urządzenia – pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Korzyści płynące z ich zastosowania są ogromne, zarówno dla środowiska, jak i dla każdego portfela. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą A-PIC oraz naszymi realizacjami. Z przyjemnością pomożemy w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań dla danej inwestycji – indywidualnie. Jeśli mają Państwo jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!