A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Zdalne sterowanie pompą ciepła

2020/05/11 10:24

Kotłownia w telefonie? Choć brzmi abstrakcyjnie, sprawdza się i cieszy się przy tym ogromną popularnością wśród użytkowników pomp ciepła. Nic w tym dziwnego - wszak zdalne sterowanie daje możliwość pełnej kontroli nad wszystkimi parametrami, dzięki czemu można nimi zarządzać nawet z drugiego krańca świata. Jak działa system zdalnej obsługi pompy ciepła? Jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie? Na te pytania odpowiadamy poniżej.


Pompa ciepła - kiedy system zdalnego sterowania ma sens?


Zdarza Ci się wyjeżdżać na urlop zimową porą? Święta Bożego Narodzenia spędzasz u rodziny z dala od domu? Nie wyobrażasz sobie ferii bez szusowania na nartach w górach? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to znaczy, że na pewno zaprzyjaźnisz się ze zdalnie sterowanymi pompami ciepła. Zdalny dostęp do urządzenia jest bowiem szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy w sezonie grzewczym pojawiają się jakiekolwiek, zwłaszcza cykliczne, absencje domowników. Kotłownia musi pracować, dlatego lepiej, jeśli masz wgląd do parametrów temperaturowych, by mieć je pod kontrolą i na bieżąco modyfikować w razie potrzeby.

Pompa ciepła z systemem zdalnego sterowania - jak to działa?


Dzięki systemowi zdalnego sterowania, możesz kontrolować pracę urządzenia z telefonu, komputera, a także telewizora, jeśli posiada przeglądarkę internetową. Nasze pompy ciepła na co dzień współpracują z systemem SOLATO, który jest bardzo prosty w instalacji. By zacząć z niego korzystać, nie musisz konfigurować ustawień - wystarczy jedynie podłączyć router lub modem do sterownika urządzenia i Internetu. Interfejs SOLATO przypomina aplikację - działa jak strona w przeglądarce i nie wymaga instalowania żadnych zewnętrznych programów. Korzystanie z panelu sterowania SOLATO jest łatwe i intuicyjne. Jeśli chcesz przetestować jego działanie, możesz to zrobić na stronie www.demo.solato.pl.

Jakie korzyści niesie zdalnie sterowana pompa ciepła?


Pompy ciepła ze zdalnym dostępem to rozwiązanie dla każdego, szczególnie zaś dla osób, które cenią sobie wygodę, a także chcą ekonomicznie zarządzać zużyciem i wykorzystaniem ciepła w swoim domu. To również świetna opcja dla tych, którzy lubią podróżować lub mają pod opieką osoby mające problem z samodzielną obsługą urządzenia.

Jakie zalety ma posiadanie pompy ciepła z systemem zdalnego dostępu? Oto 6 z nich:

  • wygoda - możesz sterować pompą ciepła z każdego miejsca na ziemi, bez konieczności zaglądania do "kotłowni”,
  • serwer w chmurze - dzięki temu nie musisz opłacać dodatkowego łącza internetowego ze stałym numerem IP,
  • oszczędność - nie musisz kupować drogiego regulatora pokojowego, wystarczy Ci tylko dostęp do Internetu,
  • kontrola działania - parametry pompy ciepła możesz monitorować i modyfikować za pomocą komórki, komputera, tableta i telewizora),
  • zdalny serwis - w przypadku pompy ciepła ze zdalnym dostępem nie tylko obsługa jest możliwa na odległość, w razie usterki, technicy mogą naprawić pompę i jej sterowniki online,
  • szybka pomoc - jeśli wystąpi nagła awaria urządzenia, nie musisz jej zgłaszać ani czekać na przybycie serwisu. Zdalne sterowanie zapewnia szybką automatyczną diagnostykę oraz szybką reakcję, co umożliwia sprawne rozwiązywanie problemu.

Warto też podkreślić, że pompa ciepła podłączona do układu zdalnego sterowania zapisuje w pamięci serwera wszystkie parametry. Dzięki temu możesz odnieść się do dowolnego punktu w przeszłości, sprawdzić czy nie występowały wówczas jakieś zakłócenia lub anomalie. Analiza tych danych to cenna wskazówka dla serwisu, który może łatwo stwierdzić, czy użytkownik dokonuje właściwych nastaw, czy może należy coś zmienić.

Czytaj również: 7 powodów, dla których warto zamontować pompę ciepła w swoim domu