Kiedy system zdalnego sterowania pompą ciepła ma największy sens? Jakie korzyści niesie?
Kotłownia w telefonie? Choć brzmi abstrakcyjnie, sprawdza się i cieszy się przy tym ogromną popularnością wśród użytkowników pomp ciepła. Nic w tym dziwnego – wszak zdalne sterowanie daje możliwość pełnej kontroli nad wszystkimi parametrami, dzięki czemu można nimi zarządzać nawet z drugiego krańca świata. Jak działa system zdalnej obsługi pompy ciepła? Jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie? Na te pytania odpowiadamy poniżej.
Pompa ciepła – kiedy system zdalnego sterowania ma sens?
Pompa ciepła z systemem zdalnego sterowania – jak to działa?
Jakie korzyści niesie zdalnie sterowana pompa ciepła?
Jakie zalety ma posiadanie pompy ciepła z systemem zdalnego dostępu? Oto 6 z nich:
-
wygoda – możesz sterować pompą ciepła z każdego miejsca na ziemi, bez konieczności zaglądania do „kotłowni”,
- serwer w chmurze – dzięki temu nie musisz opłacać dodatkowego łącza internetowego ze stałym numerem IP,
- oszczędność – nie musisz kupować drogiego regulatora pokojowego, wystarczy Ci tylko dostęp do Internetu,
- kontrola działania – parametry pompy ciepła możesz monitorować i modyfikować za pomocą komórki, komputera, tableta i telewizora),
- zdalny serwis – w przypadku pompy ciepła ze zdalnym dostępem nie tylko obsługa jest możliwa na odległość, w razie usterki, technicy mogą naprawić pompę i jej sterowniki online,
- szybka pomoc – jeśli wystąpi nagła awaria urządzenia, nie musisz jej zgłaszać ani czekać na przybycie serwisu. Zdalne sterowanie zapewnia szybką automatyczną diagnostykę oraz szybką reakcję, co umożliwia sprawne rozwiązywanie problemu.
Warto też podkreślić, że pompa ciepła podłączona do układu zdalnego sterowania zapisuje w pamięci serwera wszystkie parametry. Dzięki temu możesz odnieść się do dowolnego punktu w przeszłości, sprawdzić czy nie występowały wówczas jakieś zakłócenia lub anomalie. Analiza tych danych to cenna wskazówka dla serwisu, który może łatwo stwierdzić, czy użytkownik dokonuje właściwych nastaw, czy może należy coś zmienić.
Czytaj również: 7 powodów, dla których warto zamontować pompę ciepła w swoim domu