Blog

5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła

Przekonaj się do pompy ciepła – to nowoczesna technologia, która gwarantuje oszczędne i ekologiczne ogrzewanie!

Coraz więcej osób inwestuje w pompę ciepła. Nic dziwnego, wszak to nowoczesna technologia, która oferuje ogrzewanie ekologiczne, energooszczędne, zautomatyzowane i komfortowe, a jej właściciele mogą cieszyć się niskimi rachunkami za nie. Jeśli samo to nie przekonuje cię do zakupienia pompy ciepła – koniecznie przeczytaj nasz wpis do końca i zdecyduj, czy pompa ciepła to rozwiązanie dla ciebie!

1. OSZCZĘDNOŚĆ I DOFINANSOWANIE

Niezwykłą wydajnością charakteryzują się współczesne pompy ciepła – oferują świetne wyniki dostarczanego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej, a co za tym idzie – gwarantują niskie koszty ogrzewania. Co więcej, obecnie zakupując pompę ciepła można liczyć na dofinansowanie w rozmaitych programach, np. „Czyste Powietrze”, które sięga nawet kilkudziesięciu złotych!

2. WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ

Pompy ciepła gwarantują wysoką wydajność w niskich temperaturach i pracuję wówczas z pełną efektywnością. Z tym urządzeniem grzewczym nie będziesz potrzebował klimatyzatora, a i tak będziesz mógł cieszyć się idealną temperaturą przez cały rok – zarówno w dni upalne, jak i mroźne!

3. OCHRONA ŚRODOWISKA

Pompa ciepła jest także rozwiązaniem ekologicznym. Nie emituje zanieczyszczeń w miejscu instalacji i wykorzystuje energię skumulowaną w powietrzu. Krótko mówiąc, korzysta ze źródeł naturalnych i nie produkuje zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. W dobie coraz bardziej świadomego dbania o naszą planetę to rozwiązanie idealne w kwestii ogrzewania!

4. PROSTY MONTAŻ

Łatwość w montażu to kolejny atut pomp ciepła – można zainstalować je na zewnątrz budynków bez wykonywania odwiertów, wystarczą przyłącza elektryczne i hydrauliczne. Nie można zapomnieć także o tym, że nowoczesne pompy ciepła prezentują się bardzo estetycznie!

5. WYGODNA OBSŁUGA

Pompy ciepła są atrakcyjne również w obsłudze. Intuicyjne w programowaniu, z możliwością wyboru wielu parametrów pracy oraz sterowania nią z dowolnego miejsca Bez trudu ustawisz temperaturę pokojową czy temperaturę wody obiegowej – i to z kanapy! W pozostałych kwestiach pompa działa całkiem automatycznie – nic więcej robić nie musisz!

W A-PIC czeka na Ciebie wiele atrakcyjnych modeli pomp ciepła, wśród których bez wątpienia znajdziesz taką wprost stworzoną dla swojego domu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy, a w przypadku pytań lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego urządzenia i opowiemy o tym rozwiązaniu nieco więcej!