Blog

Czy pompy ciepła są opłacalne?

W obecnych czasach szukamy oszczędności w różnych rozwiązaniach – również w pozyskiwaniu energii. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła, które stale się rozwija i oferuje coraz więcej korzyści – i pod względem komfortu cieplnego, i obniżenia rachunków, a nawet wspierania środowiska. Nic więc dziwnego, że duże grono osób poważnie myśli nad kupnem i montażem tego rozwiązania. Czy pompy ciepła naprawdę są tak opłacalne?

Koszty pompy ciepła

Niełatwo odpowiedzieć jednoznacznie na temat kosztów zainwestowania w pompę ciepła. Wiele zależy od tego, jaka pompa zostanie wybrana – między innymi należy wziąć tu pod uwagę jej moc oraz rodzaj (pompy ciepła dzielą się na modele zewnętrzne i wewnętrzne). Nie bez znaczenia jest także budynek, dla którego chcemy ją zamontować. Wszystko to wpływa na koszt związany z zakupem i montażem pompy ciepła.

Najogólniej zaokrąglając, decydując się na to rozwiązanie należy być przygotowanym na koszty zaczynające się od kilku tysięcy i idących w górę. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje wiele atrakcyjnych dofinansowań do takiej ekologicznej inwestycji, a i nie można zapomnieć o ogromnych możliwościach, które pompa ciepła oferuje.

Zalety inwestycji w pompę ciepła

Dlaczego inwestycja w pompę ciepła jest warta przemyślenia? To urządzenie zapewnia najlepszy komfort cieplny jaki tylko jest możliwy. Działa bezdźwięcznie, nie generuje niepotrzebnego hałasu. Pompy ciepła także znacznie obniżają koszty codziennej eksploatacji oraz rachunki za energię. Krótko mówiąc, to jednorazowa inwestycja, która na dłuższą metę przynosi ogromne oszczędności.

Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje duży komfort oraz niezależność cieplną na wiele, wiele lat! Czy warto sfinalizować ten pomysł? Jeśli bierzesz je pod uwagę – to z całą pewnością tak! A jeśli wciąż nie jesteś pewien – skontaktuj się z fachowcami, którzy pomogą Ci w podjęciu tej poważnej decyzji.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług i produktów od A-PIC!