Blog

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Przedstawiamy największe atuty pomp ciepła!

Pompa ciepła to obecnie jeden z najlepszych sposób na ogrzewanie domu. Pod wieloma względami pokonuje tutaj inne rozwiązania – między innymi jest znacznie bardziej ekonomiczna, ekologiczna i efektywniejsza w działaniu. Jedyną jej wadą zdaje się być tutaj jedynie duży wkład finansowy, który trzeba na początku poczynić, jednak inwestycja szybko się zwraca. Dlaczego jeszcze warto wybrać pompę ciepła? Jakie korzyści oferuje jej zakup? Odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Największe zalety pompy ciepła

  • EKONOMICZNOŚĆ. Pompy ciepła są tanie w eksploatacji i pozwalają zaoszczędzić ogromne sumy na kosztach ogrzewania. Jak podają statystyki – jest ono o 40% tańsze w porównaniu do wykorzystywania gazu ziemnego oraz 20% w stosunku do ogrzewania domu węglem. Co więcej, jak wspominaliśmy wcześniej, ogrzewanie pompą ciepła jest znacznie bardziej EFEKTYWNE.
  • EKOLOGICZNOŚĆ. Pompa ciepła nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery oraz nie zużywa źródeł nieodnawialnych. Co prawda, korzysta ono z energii elektrycznej, ale i tutaj znajdzie się EKO rozwiązanie – wystarczy połączyć pompę z fotowoltalką, aby uzyskać urządzenie całkowicie zasilane energią naturalną – z promieni słonecznych. Co więcej, bycie z ekologią za pan brat jest obecnie niezwykle modne!

Pompa ciepła – dla kogo?

Pompa ciepła sprawdzi się niemal dla każdego – zarówno dla budynków dopiero planowanych, jak i starych, modernizowanych. Oczywiście, najlepiej zdecydować się tutaj na to urządzenie jeszcze przed budową, ale z powodzeniem można także zamontować ją w budynku już istniejącym. Oczywiście, w takim wypadku konieczna jest termomodernizacja domu, ale dla takiego źródła ciepła warto to zrobić! Co więcej, pompa ciepła doskonale sprawdza się do podgrzewania wody przez cały rok, a wykorzystuje do tego celu ciepło pochodzące choćby z powietrza, dzięki czemu nie tworzy przy tym nowych kosztów. Krótko mówiąc – to wygoda przez cały rok. Szczególnie, że zimą wyśmienicie ogrzewa budynek, a latem częstuje mieszkańców przyjemnym chłodem. Jest także wygodna w eksploatacji, poniewać jest urządzeniem bezobsługowym!

Dodatkowe atuty pomp ciepła

Wspomniane powyżej atuty i możliwość pomp ciepła jest tak naprawdę dopiero ich zalążkiem. Niemniej warto tutaj wspomnieć o kilku innych ich atutach, o których się nieczęsto myśli. Pompy ciepła znaczącą zwiększają wartość nieruchomości – wszak dzięki nim, rachunki za ogrzewanie są niskie, a i rozwiązania ekologiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co więcej, posiadacze basenów także powinni być nią usatysfakcjonowani, gdyż będą mogli brać w nim kąpiel nawet w chłodniejsze dni – pompa ciepła ogrzeje w nim wodę i nic za to nie zapłacą – wszak urządzenie to korzysta z energii odnawialnej – BEZPŁATNEJ!

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług i urządzeń A-PIC. Jeśli powyższe argumenty w kwestii pompy ciepła okazały się niewystarczające – zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością opowiemy więcej na ich temat i podpowiemy najlepsze rozwiązania dla danej inwestycji!