Artykuły

Dofinansowanie do pomp ciepła Warszawa

Dowiedz się, ile możesz zyskać, starając się o dofinansowanie do pomp ciepła w Warszawie.

Inwestycje termomodernizacyjne w budynkach mogą być dofinansowane ze środków publicznych. Dotyczy to zarówno zakupu i wymiany okien i drzwi, jak i prac dociepleniowych oraz modernizacji źródła ciepła w domu. Dofinansowanie obejmuje także pompy ciepła, jako że są to nowoczesne urządzenia grzewcze, a ich praca opiera się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Termomodernizacja budynku – dofinansowanie

Właścicielom budynków przysługuje dofinansowanie udzielane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszty kwalifikowane obejmują między innymi:

sporządzenie audytu energetycznego budynku,

zakup materiałów izolacyjnych, a także nowych okien i drzwi,

koszty robót budowlano-montażowych,

zakup i montaż nowych urządzeń grzewczych, w tym także pomp ciepła,

wykonanie lub modernizację instalacji c.o. i c.w.u.; w budynku,

koszt wykonania odwiertów,

koszt instalacji kolektorów słonecznych,

koszt zakupu i montażu instalacji rekuperatorów.

Warszawa – skorzystaj z dofinansowania do pomp ciepła

Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, możesz uzyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podstawowe warunki, jakie muszą być spełnione podczas starania się o taką dotację, są następujące:

inwestycja nie może być ukończona,

bank udzielający kredytu na realizację inwestycji musi mieć podpisaną umowę w Funduszem (jako że dofinansowanie przydzielane jest w postaci spłaty części kapitału),

beneficjent musi być właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości,

inwestycja musi być właściwie udokumentowana (dotyczy to zwłaszcza kosztów kwalifikowanych czyli m.in. zakupu i instalacji samej pompy ciepła).

Wybierz pompę ciepła – poznaj produkty apic

Ważnym elementem tej inwestycji jest decyzja, jaką pompę ciepła wybrać, by właściwie spełniała zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. W tej kwestii pomocna jest porada specjalistów – zachęcamy więc do kontaktu z nami. Jako producent pomp ciepła, doskonale wiemy, jakie parametry działania ma każdy z naszych produktów i w jakich budynkach się sprawdzi. Pomożemy też dobrać rodzaj pompy ciepła oraz preferowane dla budynku dolne źródło. Oprócz tego udzielimy informacji dotyczących dofinansowania do pomp ciepła. Nasza dotychczasowa współpraca z klientami udowodniła, że nasze doradztwo w tej sprawie jest niezwykle cenne i pozwala podjąć trafne decyzje inwestycyjne.