Artykuły

Montaż, instalacja pompy ciepła Płock

Sprawdź, jak znaleźć w swojej okolicy profesjonalistów zajmujących się instalacją pomp ciepła. Poznaj ofertę usług dla mieszkańców Płocka!

Znajdź w swojej okolicy specjalistów od montażu pomp ciepła!

Dobór pompy ciepła do potrzeb budynku i jego mieszkańców, a także kwestie związane z finansowaniem zakupu, mogą stwarzać pewne trudności – zwłaszcza osobom, które w niewielkim stopniu orientują się w temacie. Kiedy jednak uda się już podjąć decyzję oraz dokonać zakupu (bardzo często niezwykle korzystnego dzięki dostępnym dofinansowaniom), pozostaje jeszcze kwestia instalacji nowego systemu grzewczego. Oczywistym jest, że zrobić tego samemu się nie da – trzeba więc skontaktować się z kimś, kto takimi czynnościami zajmuje się profesjonalnie.

Jako producent pomp ciepła, wszystkim mieszkańcom Płocka polecamy współpracę z naszymi autoryzowanymi partnerami. Instalatorzy, którzy z nami współpracują, oferują swoje usługi w różnych miejscach Polski. Dokonują montażu pompy ciepła zgodnie z naszymi wytycznymi, dzięki czemu użytkownik urządzenia może mieć pewność, że będzie ono działało właściwie i wydajnie.

Montaż pompy ciepła – etapy

W jaki sposób przebiega instalacja pompy ciepła w budynku? Prace instalacyjne odbywają się w trzech etapach:

  • ETAP I – wykonanie odwiertów pod dolne źródło pompy ciepła. Wcześniej trzeba dokonać wyboru dolnego źródła pompy ciepła, następnie zaś instaluje się kolektor poziomy lub pionowy bądź wykorzystuje się układ studni wodnych.

  • ETAP II – instalacja ogrzewania podłogowego. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu ciepło dostarczane jest całą powierzchnią podłogi, co pozwala na równomierne ogrzewanie pomieszczeń. Jest to rozwiązanie najbardziej sprzyjające wydajnej pracy pomp ciepła.

  • ETAP III – montaż geotermalnej pompy ciepła. Poprzedzony jest przygotowaniem „kotłowni” – pomieszczenia do montażu pompy ciepła. Następnie instalowany jest układ roboczy. Montaż pompy ciepła może się odbyć dopiero po całkowitym zakończeniu instalacji układów C.O. I C.W.U. Muszą być one napełnione, odpowietrzone i gotowe do rozpoczęcia pracy z pompą ciepła. Ostatni krok to uruchomienie układu, wyregulowanie pracy pompy ciepła oraz dobranie wybranych temperatur.

Montaż pompy ciepła jest dość poważnym przedsięwzięciem, które wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności i które warto zlecić specjalistom. Polecamy współpracę z naszymi instalatorami działającymi na terenie Płocka. Lista naszych partnerów dostępna jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!