Blog

O hybrydowym ogrzewaniu domu

Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych jest w dzisiejszych czasach modne. Zaopatrzenie w nią domu jest możliwe dzięki wielu rozwiązaniom. Jednym z nich są hybrydowe systemy grzewcze, dzięki którym można połączyć różne urządzenia, takie jak pompy ciepła, kotły grzewcze czy kolektory słoneczne, tym samym zaopatrując budynek w ekologiczne i oszczędne ogrzewanie. Zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę!

Hybrydowe systemy grzewcze

Hybrydowe systemy grzewcze pomagają pozyskiwać ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową z zachowaniem ochrony środowiska. Pozwalają one także na łączenie – przykładowo – pomp ciepła i kotłów grzewczych z kolektorami słonecznymi. Dzięki nim te rozwiązania współdziałają ze sobą i pozwalają osiągnąć nietuzinkowe wyniki energetyczne. Te ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, wykorzystują miedzy innymi lepsze parametry energii pierwotnej – np. w przypadku temperatury zewnętrznej – pozyskiwanej z kolektorów słonecznych. Co więcej, hybrydowe systemy nadają się i do modernizacji istniejących obiektów, jak i do nowych domów – a nawet w budynkach publicznych.

Zalety hybrydowych systemów

Systemy hybrydowe grzewcze to elastyczne rozwiązanie, które pozwala między innymi na dostosowanie pracy układu do ceny paliw bądź warunków atmosferycznych. Dzięki temu zawsze otrzymuje się najlepsze efekty, spełniające wszelkie potrzeby i oczekiwania użytkownika – również w kwestii obsługi, gdyż jest ona automatyczna. Jest to rozwiązanie szczególnie warte rozważenia obecnie, gdy ceny za energię stale rosną. Podsumowując, o najważniejszych atutów systemów hybrydowych można także dopisać:

– ekonomiczne rozwiązanie grzewcze o każdej porze roku;
– możliwość wyboru danego źródła do ogrzewania domu i wody;
– gwarancja ciągłości dostarczenia ciepła;
– wygoda i komfort użytkowania – automatyczny system bezobsługowy;
– wspieranie środowiska – rozwiązanie ekologiczne.

Rozważasz termomodernizację swojego domu? Szukasz atrakcyjnych rozwiązań grzewczych? Koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą usług i produktów od A-PIC! W przypadku pytań lub wątpliwości – skontaktuj się z nami! Nasi fachowcy z przyjemnością pomogą Ci w indywidualnym doborze urządzeń wprost stworzonych dla danej inwestycji. Zapraszamy do współpracy!