Blog

Pompa ciepła – ciepło z natury

Nie jest tajemnicą, że pompy ciepła to jedne z najbardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii. Doskonałym przykładem jest tutaj pompa powietrze-woda, która wykorzystuje powietrze zewnętrzne do ogrzewania budynku i podgrzania ciepłej wody. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto zainwestować w ten system. Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Zalety ekologicznej pompy ciepła

W pompy ciepła warto zainwestować z wielu powodów. To korzyści przez cały rok, gdyż mogą one pełnić kilka funkcji – być wykorzystywana nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, lub latem do chłodzenia. Co więcej można wprowadzić je zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków. Nie można zapomnieć także o tym, że pompa powietrze-woda może obsługiwać szeroki zakres temperatur zasilania – od 30°C do 65°C. Dzięki temu nadaje się równie dobrze do instalacji niskotemperaturowych z ogrzewaniem podłogowym jak i do średniotemperaturowych instalacji grzejnikowych. Ta uniwersalność to zaledwie zalążek jej atutów.

Ergonomia pompy ciepła

Pompy ciepła są bardzo wygodne w użytkowaniu – pracują niemal automatycznie, wystarczy je włączyć i ustawić odpowiedni program, co jest banalnie prostym zadaniem. Wiele modeli charakteryzuje się także kompaktową budową, dzięki czemu ich montażu może dokonać nawet osoba bez kosztownych uprawnień. Ich technologia pozwala na efektywne ogrzewanie domu nawet w czasie mroźnej zimy, kiedy występują skrajnie niskie temperatury (do -25°C). Dzięki temu, pompy ciepła z dużym powodzeniem mogą stać się głównym źródłem ciepła dla domu. Ale nie musi nim być, gdyż ten system sprawdza się i z innymi energooszczędnymi rozwiązaniami.

Dofinansowania do pompy ciepła

Nie można zapomnieć także o tym, że współcześnie ekologiczne rozwiązania są szeroko wspierane. Pompy ciepła spełniają kryteria wielu realizowanych programów wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii, jak choćby Czyste Powietrze czy też Moje Ciepło. Decydując się na to rozwiązanie nie tylko dba się więc o swoje potrzeby, ale i środowisko naturalne.

Szukasz niezawodnych pomp ciepła? Nie wiesz, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej dla twojej inwestycji? Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów i usług od A-PIC!