Blog

Pompy ciepła – coraz częstsze w polskich domach!

Pompy ciepła są bardzo skutecznym i wydajnym sposobem ogrzewania domu. Jednym z głównych powodów, dla których pompy ciepła są coraz popularniejsze w Polsce, jest fakt, że zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne piece gazowe lub olejowe. To oznacza, że rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe, co jest szczególnie korzystne w dłuższej perspektywie czasowej. Ale nie tylko dlatego coraz więcej Polaków sięga po to rozwiązanie. Skąd to zainteresowanie? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym wpisie blogowym!

Pompy ciepła w Polsce

W Polsce pompy ciepła stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem grzewczym. Wynika przede wszystkim z rosnącej świadomości ekologicznej, ale także z postępującej modernizacji systemów grzewczych w polskich domach, a także licznych dofinansowań oraz oszczędności, którą pompy ciepła oferują. Najczęściej stosowane są obecnie pompy ciepła powietrze-woda oraz gruntowo-wodne, a także hybrydowe systemy, łączące pompę ciepła z kotłem gazowym lub olejowym. Popularnością cieszą się również małe pompy ciepła powietrze-powietrze, stosowane głównie do ogrzewania pomieszczeń w mieszkaniach.

Na popularność pomp ciepła wpływa także ich dostępność w wielu sklepach i firmach zajmujących się ich sprzedażą i montażem. Warto jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego modelu powinien być dokonany indywidualnie dla każdego budynku, z uwzględnieniem jego charakterystyk i potrzeb, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty przed podjęciem decyzji o zakupie takiego urządzenia grzewczego.

Dlaczego Polacy wybierają pompy ciepła?

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła w swoim domu? Mają one wiele zalet, o których wspomnieliśmy już wyżej, ale… nie są one jedynymi! Ich atutami są: ekologiczność, niskie koszty eksploatacyjne, łatwość montażu i duży wybór modeli. Dzięki temu łatwo znaleźć urządzenie idealnie dobrane do swoich potrzeb.

Pompy ciepła są wydajne i energooszczędne, ponieważ korzystają z odzyskiwanej energii – potrzebują znacznie mniej energii do pracy niż tradycyjne systemy grzewcze. W ten sposób zużywają mniej paliwa i generują mniejsze rachunki za energię. Co więcej, te urządzenia są także łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnych umiejętności ani czynności konserwacyjnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na pompy ciepła jako system grzewczy do swoich domów.

Decydując się na pompę ciepła, warto poszukać sprawdzonych i doświadczonych firm, które oferują kompleksową obsługę, w tym doradztwo w zakresie doboru i instalacji urządzenia, jak również serwis pogwarancyjny. Taką firmą jest A-PIC! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów i usług, a w przypadku zainteresowania – do kontaktu! Chętnie odpowiemy na Państwa pytania oraz pomożemy w dobraniu najlepszego rozwiązania dla danej inwestycji.