Blog

Pompy ciepła – rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz

Pompy ciepła to obecnie najbardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Gwarantuje duży odzysk energii z powietrza, nietuzinkową oszczędność i wysoką satysfakcję…

Pompy ciepła to obecnie najbardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Gwarantuje duży odzysk energii z powietrza, nietuzinkową oszczędność i wysoką satysfakcję. Co więcej, każdy znajdzie wśród nich model idealnie stworzony dla siebie, ponieważ pompy ciepła można stosować zarówno dla nowych, jak i remontowanych budynków, a wiele urządzeń można dodatkowo podłączyć do systemu fotowaltaicznego, przez co grzanie ciepłej wody użytkowej jest niemal nie generuje żadnych kosztów! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oszczędzania z pompą ciepłą – zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Pompa ciepła – niskie rachunki

Urządzenia grzewcze takie jak pompa ciepła generują bardzo niskie rachunki. Nie potrzebują one żadnych surowców zasilających, więc można rzec, że są niemal bezkosztowe, a ogrzewanie budynku ogranicza się tu do zakupu pompy, jej instalacji i wydatków na ewentualną konserwację. Co więcej, oferują one proces ogrzewania znacznie szybszy i samoczynny, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie można tu zapomnieć także o tym, że pompy ciepła nie generują jakichkolwiek szkodliwych substancji dla środowiska. Są w pełni ekologiczne, przyjazne dla otoczenia oraz użytkowników – nie narażają na działanie tlenku węgla, który jest groźny dla zdrowia, a nawet życia. I choć koszt instalacji pompy ciepła bywa wysoki, tak można sprawnie otrzymać na nią dofinansowanie.

Pompa ciepła – dofinansowanie

Istnieje wiele programów, których celem jest poprawa stanu powietrza – i oferują atrakcyjne dofinansowania na rozwiązania ekologiczne. Jednym z nich jest program Czyste Powietrze, który w założeniu zachęcać ma do wymiany przestarzałych źródeł ciepła, które przyczyniają się w dużej mierze do emisji szkodliwych substancji do atmosfery, na takie źródła ciepła, które spełniają rygorystyczne normy. Do tych urządzeń należą pompy ciepła – nie generują spalin, przykrego zapachu, popiołu, ani żadnego innego produktu ubocznego o szkodliwym dla środowiska działaniu. Nic więc dziwnego, że zostały one wpisane są na listę urządzeń, na które można otrzymać dofinansowanie.

Jak widać po powyższym, pompy ciepła to urządzenia ekonomiczne, efektywne i ekologiczne. Za ich pomocną można skutecznie ogrzać nawet bardzo duże powierzchnie użytkowe, a sprawdzają się i dla nowego budownictwa, i modernizowanego. Jeśli szukasz sprawdzonych pomp ciepła oraz wykwalifikowanych ich instalatorów – zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów i usług oferowanych przez A-PIC!