Blog

Przekonaj się, że pompa ciepła to dobra inwestycja!

Pompy ciepła to obecnie jedne z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań grzewczych. Choć jej instalacja nie należy do najtańszych, szybko się ona zwraca w postaci niskich rachunków za ogrzewanie przy jednoczesnym wysokim komforcie cieplnym. Nie można zapomnieć także o tym, że współcześnie jest wiele programów, które EKO inwestycje wspiera – można postarać się tutaj o wysokie dofinansowanie. A to wciąż nie wszystko. W dzisiejszym wpisie blogowym opowiemy co nieco o eksploatacji i pracy tego urządzenia.

Eksploatacja pompy ciepła

Nowoczesne pompy ciepła charakteryzują się energooszczędnym i przyjaznym dla środowiska działaniem. W czasie czuwania – zwanym potocznie „standby” – zużywa naprawdę niewiele energii, a każda zaoszczędzona kilowatogodzina to duża ilość zaoszczędzonego „paliwa” służącego do ogrzewania. To także mniej wyemitowanego dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń – nie bez powodu pompy ciepła tytułowane są jako ekologiczne.

Automatyka także ma duże znaczenie w kwestii eksploatacji pompy ciepła. Urządzenia te posiadają atrakcyjne systemy regulacji. Przykładem jest tutaj czytelny sterownik apic, dzięki któremu regulacja parametrów ogrzewania jest bardzo łatwa i szybka. Warto także dodać, że z poziomu obsługi dostępne są w nim intuicyjne menu w języku polskim o bardzo przejrzystej strukturze, dzięki czemu odczytywanie pomiarów jest banalnie proste, a i bez trudu można optymalizować pracę systemu grzewczego.

Praca pompy ciepła

Cicha i bezpieczna praca to kolejna zaleta pomp ciepła. Każde urządzenie od apic posiada odpowiednio zaprojektowaną konstrukcję oraz dźwiękochłonną obudowę, co tworzy znakomity system izolacji akustycznej. Pompy ciepła od wspomnianego producenta cechują się również ergonomicznym kształtem, dzięki czemu praca z nimi odbywa się szybko, sprawnie i wygodnie. Ich wielkość dostosowana jest do średniej wielkości „kotłowni”, dodatkowo pulpit sterowniczy usytuowany jest pod odpowiednim kątem i na odpowiedniej wysokości, tak by umożliwić szybki i poprawny odczyt danych.

Istotną zaletą pomp ciepła jest również fakt, że można je obsługiwać z każdego miejsca, o każdej porze. Wszystko to za sprawą zdalnego, mobilnego systemu sterowania SOLTATO. Taki system zapewnia wygodę, oszczędność wydatków na zakup drogiego regulatora pokojowego, pełną kontrolę działania urządzenia, zdalny serwis oraz znacznie więcej. Co więcej, w przypadku wszelkich problemów można uzyskać w przypadku takiej pompy ciepła szybką pomoc.

Energooszczędna eksploatacja, nowoczesna automatyka, cicha i bezpieczna praca, ergonomiczny kształt i zdalne sterowanie – wszystko to świadczy o tym, że pompa ciepła to doskonała inwestycja nie tylko z powodów zmniejszenia rachunków i aspektów ekologicznych. Jeśli szukasz niezawodnej pompy ciepła, z wyjątkowo przejrzystym panelem do sterowania oraz wieloma innymi atutami – koniecznie zapoznaj się z ofertą pomp ciepła od A-PIC!