A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż, instalacja pompy ciepła Zgierz

2017/05/11 09:45

Jeśli zależy Ci na ekologicznym rozwiązaniu grzewczym w Twoim domu, powinieneś rozważyć opcję instalacji pompy ciepła. Rozwiązanie to jest właściwie uniwersalne – można je zastosować w zdecydowanej większości budynków jednorodzinnych. Jedyne co należy zrobić, to odpowiednio dobrać dolne źródło oraz wydzielić w budynku niewielkie pomieszczenie, które będzie pełniło funkcję podobną do kotłowni.


Ważnym elementem jest także właściwe dobranie mocy urządzenia do zapotrzebowania budynku na ciepło. Można to zrobić po przeprowadzeniu analizy oraz niezbędnych obliczeń. Od mocy pompy będzie zależało to, czy dom będzie właściwie zaopatrzony w energię cieplną – czy będzie w nim panował komfort cieplny oraz czy woda użytkowa będzie podgrzewana zgodnie z potrzebami mieszkańców.


Nie musisz jednak wszystkich tych wyliczeń i analiz robić sam. Wszystko to wykonywane jest w ramach usług projektowych. Zlecając wykonanie projektu inwestycji, możesz nie tylko zaplanować proces termomodernizacji oraz instalacji pompy ciepła, ale także upewnić się, że właściwie wybierzesz urządzenie grzewcze do swojego domu.


Montaż pompy ciepła – dlaczego warto?


Za montażem pompy ciepła przemawia wiele argumentów. Oto najważniejsze z nich:

  • oszczędność – pompy ciepła zużywają niewielką ilość energii, dzięki czemu pozwalają na duże oszczędności związane z ogrzewaniem budynku,

  • ekologiczność – urządzenia te wykorzystują odnawialne źródła energii, dzięki czemu są przyjazne środowisku,

  • możliwość uzyskania dofinansowania – ekologiczne rozwiązania grzewcze są wspierane ze środków publicznych,

  • wydajne funkcjonowanie – montaż pompy ciepła gwarantuje skuteczne ogrzewanie domu i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej przy niewysokim zużyciu energii,

  • wysoka jakość technologii – na rynku dostępne są pompy ciepła wysokiej jakości, oparte na nowoczesnej technologii.


Zgierz – dokonaj instalacji pompy ciepła z naszą pomocą


Jeśli zdecydujesz się na zakup jednej z naszych pomp ciepła, możesz też skorzystać z oferowanych przez nas usług instalacyjnych. Nasi autoryzowani partnerzy oferują takie usługi w wielu miejscach Polski. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kontaktując się z nami lub przeglądając listę dystrybutorów i instalatorów.


Zakupując u nas urządzenie grzewcze, otrzymujesz także gwarancję producenta, możliwość korzystania z serwisu urządzenia, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania do tej inwestycji. Zajmiemy się także montażem pompy ciepła w Twoim domu w Zgierzu. Kompleksowe podejście do tego przedsięwzięcia z pewnością wiele Ci ułatwi.