A-pic
pompy ciepła
apic innowacyjne i inteligentne rozwiązania grzewcze

Montaż pompy ciepła – co trzeba wiedzieć?

2021/04/16 17:47
Instalacja pompy ciepła to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Jest ono doskonałe zarówno dla osób oszczędnych, jak dbających o środowisko. Pompy ciepła to system ogrzewania sprawny i działający bezawaryjny. Krótko mówiąc – to praktyczne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które znakomicie sprawdzą się jako jedynie źródło ciepła w domu. Co należy wiedzieć jeszcze o pompach ciepła oraz jej montażu? Odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Pompa ciepła – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Ogrzewanie domu zazwyczaj niesie ze sobą duży koszt, ale można to zmienić inwestując w ekologiczne źródło ciepła – jak pompa ciepła. Za jej pomocą można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach, ale i zapewnić zdrowie i komfort mieszkańcom. Zazwyczaj właśnie instaluje się to urządzenie z myślą o minimalizacji kosztów ogrzewania budynku oraz braku jej szkodliwości dla środowiska. Co więcej, sposób działania pomp ciepła oraz możliwość regulacji ustawień, dostosowywania trybu pracy maszyny do potrzeb i oczekiwań sprawia, że są one zdecydowanie jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów ogrzewania wśród istniejących opcji.

Zobacz także: Pompa ciepła do cwu - czy warto?

Pompy ciepła znakomicie ogrzewają zarówno wnętrze budynku, jak i podgrzewają wodę użytkową. Jak wspomnieliśmy przed chwilą, można dostosować ich pracę w zależności do potrzeb domowników – choćby ilości niezbędnej wody. Można tutaj ustawić godziny włączania i wyłączania grzania – np. gdy mieszkańcy znajdują się poza domem może zostać wyłączone, po czym włączyć się automatycznie nieco przed przybyciem domowników, aby nagrzać dom do komfortowej temperatury. Krótko mówiąc – pompa ciepła sama może zadbać o jak najniższe rachunki! Warto tutaj także wspomnieć, że pompy ciepła wykorzystują energię cieplną z naturalnych źródeł (ziemi, powietrza, wód gruntownych). Jest więc to prawdziwie rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne – oszczędność dla nas i ochrona środowiska jednocześnie!

Dobór i montaż pompy ciepła

Pompę ciepła – jak i każde inne urządzenie grzewcze – można dopasować doskonale do własnych potrzeb. Decydując się na jej instalację, należy odpowiednio dobrać rodzaj oraz moc pompy ciepła do powierzchni budynku oraz zapotrzebowania na energię cieplną. Pompa o zbyt słabej mocy może nie spełnić swojej roli, natomiast o zbyt wysokiej będzie wiązała się z wyższym kosztem zakupu i instalacji, a jej potencjału i mocy tak naprawdę nie wykorzysta się nigdy. Konieczne jest także wyznaczenie odpowiedniego miejsca, najlepiej w odizolowanym od użytkowej części budynku pomieszczeniu. Zagwarantuje to pełen komfort użytkowania, a jej eksploatacja i kontrola działania będzie znacznie łatwiejsza.

Zobacz także: Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompy ciepła to gwarancja zapewnienia komfortu cieplnego oraz duża oszczędność, a także zadbanie o środowisko naturalne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą A-PIC: z przyjemnością pomożemy w wyborze najlepszej pompy ciepła dla Twojej inwestycji, dzięki czemu ten zakup będzie idealnie dopasowany do danych potrzeb. W przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu. Z nami dokonasz trafnej inwestycji na długie, długie lata!