Artykuły

Pompy ciepła dofinansowanie Pionki

Dowiedz się gdzie bezproblemowo uzyskasz dofinansowanie na pompę ciepła.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak dzielą się Wasze wydatki na utrzymanie mieszkania bądź domu? Może być to dla niektórych zaskakujące, ponieważ dwie trzecie kosztów związane są z ogrzewaniem budynku. W tym punkcie rodzi się kolejne pytanie- jak obniżyć te koszty? Otóż stosując pompy ciepła stawiamy na tanie w eksploatacji źródło jednocześnie zapewniając sobie niskie koszty ogrzewania na długie lata- nawet do 50 lat. Obecnie wysoko rozwinięta technologia pozwala na wyprodukowanie pompy idealnej. Czyli jakiej? Niezawodnej, oszczędnej, łatwej w obsłudze, przyjaznej wobec środowiska naturalnego, przystępnej cenowo, zapewniającej nam spokojną przyszłość. W Szwajcarii co trzeci dom wyposażony jest w pompę ciepła. Także w Polsce z roku na rok zdobywa ona coraz więcej zwolenników. Pionki to jedno z miejsc, w którym taka pompa ciepła dostępna jest od ręki.

Pompa ciepła, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wytwarza samodzielnie ciepła, a jedynie przepompowuje je pomiędzy ośrodkami. Możliwość pobierania energii prosto z otoczenia budynku jest wyjątkowo kusząca, zwłaszcza w czasie stale rosnących cen paliw kopalnych. Niezwykle istotną kwestią jest wybór odpowiedniego wykonawcy, który zajmie się projektowaniem i montażem całego systemu. Wciąż zdarza się, że niedoświadczone w dziedzinie pomp ciepła firmy, traktują je jako najzwyczajniejszy piec lub kocioł. W rzeczywistości jest to jednak urządzenie specyficzne, które wymaga właściwego podejścia. Z tego względu wybierając wykonawcę, warto upewnić się, że posiada on wymagane doświadczenie. Dzięki temu unikniemy zbędnych nerwów i strat finansowych. Kupując pompy ciepła firmy Apic, mamy pewność nie tylko wobec jakości produktu, ale również profesjonalizmu monterów.

Dofinansowanie na pompy ciepła w Pionkach

Już od dłuższego czasu zauważamy zasadnicze zmiany w postawie konsumentów. Mianowicie coraz bardziej świadomie analizują, porównują i ostatecznie decydują się na najbardziej odpowiednie według indywidualnych preferencji rozwiązanie będące jednocześnie przyjazne dla otoczenia. Nic więc w tym dziwnego, że stojąc przed tak poważną decyzją, jak wybór instalacji grzewczej i klimatyzacyjnej, często rezygnujemy z przestarzałych kotłów opalanych węglem lub olejem opałowym. Co więcej, dodatkową motywację stanowią różnego rodzaju programy promujące ekologiczne rozwiązania z tego zakresu. Otóż osoby decydujące się na kolektory słoneczne lub wspomniane pompy ciepła mogą liczyć na dofinansowanie przygotowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ten sposób opłacalność montażu instalacji, która wykorzystuje energię ze źródeł alternatywnych oraz odnawialnych, wzrasta jeszcze bardziej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby zaopatrzyć się w pompy ciepła najwyższej jakości w Pionkach lub okolicach.