Artykuły

Pompy ciepła – dofinansowanie Radom

Dowiedz się, na jakie inwestycje związane z termomodernizacją przysługuje Ci dofinansowanie.

Dofinansowanie na termomodernizację budynku przysługuje między innymi na zakup i instalację pomp ciepła. Dowiedz się więcej o tym, ile możesz zyskać i jak starać się o dotację w Radomiu.

Radom – termomodernizacja budynku z dofinansowaniem

Dofinansowanie, które uzyskać można z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obejmuje inwestycje z kilku zakresów, między innymi:

  • ocieplenie elewacji budynku, docieplenie dachu oraz innych elementów konstrukcyjnych,
  • zakup materiałów oraz prace;

    zakup i instalacja nowych akcesoriów takich jak okna i drzwi,

  • zakup i instalacja ekologicznych urządzeń grzewczych (np. pompy ciepła),
  • zmiana źródła energii w budynku oraz dostosowanie systemu grzewczego.

Mieszkańcy Radomia, którzy planują w najbliższym czasie przystąpienie do podobnych prac w swoich domach, mogą uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Na jakiej zasadzie działa dofinansowanie? Przybiera ono formę częściowej spłaty kapitału kredytu udzielonego przez bank na ten cel. Warunkiem jest jednak to, aby bank kredytujący miał podpisaną umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania część kredytu jest spłacana ze środków Funduszu. Może to być nawet do 40% kosztów kwalifikowanych (co się do nich zalicza – to można sprawdzić na stronie Funduszu, w zakładce dotyczącej dofinansowywania termomodernizacji).

Dofinansowanie do pomp ciepła – dlaczego warto z niego skorzystać?

Skorzystanie z dofinansowania do pomp ciepła (i innych elementów inwestycji termomodernizacyjnej) pozwala na zrobienie dużych oszczędności – sięgających nawet kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od wysokości kosztów kwalifikowanych oraz innych kryteriów, którymi kieruje się Fundusz przy udzielaniu dofinansowania). Jest to bardzo wysoka kwota, a skoro beneficjent nie będzie musiał spłacać jej z własnej kieszeni, będzie mógł przeznaczyć ją na inne cele. Wnioskowanie o dofinansowanie nic nie kosztuje. Warto więc skompletować niezbędne dokumenty i postarać się o dotację, która może znacznie odciążyć kieszeń.

Zachęcamy do kontaktu z apic – producentem pomp ciepła, który nie tylko pomaga swoim klientom w wybraniu najlepszych rozwiązań grzewczych dla danego budynku, ale także wspiera ich w staraniach o przyznanie dofinansowania na zakup i instalację nowych urządzeń w domu. Czekamy na kontakt i życzymy udanych inwestycji!